40 Dolara Mal Ettiği Ev Yapımı Yürüteçle Felç Kalan Köpeğin İmdadına Yetişen Alkışlanası Genç

Her şeyin pahalısı neyse en iyisi de odur diye bir şey yok, ABD’den gelen sevindirici haber de, bunu kanıtlar nitelikte.

California’da yaşayan 22 yaşındaki James Stewart Paniagua’nın kız arkadaşı, köpeğinin arka bacaklarını kullanamadığını fark etti.  Kısa zaman önce tuhaf davranmaya başlayan 3 yaşındaki Pomeranian kırması Benny, bir gün uyandığında arka bacaklarını sürüyerek hareket etmeye başlamıştı; artık onları kullanamıyordu. Benny’nin ameliyat olması için 8 bin dolar gerektiğini öğrenen aile, bu parayı ödeyecek durumda değildi. Böylece Stewart yaratıcılığını konuşturdu ve Benny’ye bir yürüteç tasarladı.

 

Köpek Benny, bir gün aniden arka bacaklarını kullanamamaya başladı; sürünerek hareket ediyordu zavallı minik

Bu korkutucu durum karşısında ailesi Benny’i hemen bir hayvan hastanesine götürdü. Burada ameliyatın 8 bin dolardan fazla paraya mal olacağını öğrendiler, ancak bütçeleri ameliyatı karşılamaya yetmiyordu…

 

8 bin dolarlık ameliyat bütçesini karşılayamayınca yürüteç arayışına girdiler ancak yürüteçler de en az bin dolardı

Bunun üzerine Benny’nin sahibinin erkek arkadaşı, özel bir tekerlekli sandalye yapabilmek için Google üzerinden araştırmalar yaptı.  Yalnızca birkaç basit parçaya ihtiyacı olduğunu keşfedince de, denemek için hemen işe koyuldu.

 

Benny’nin yeniden hareket edebilmesini sağlayan bu yürüteç kolayca bulunabilen parçalarla yapıldı

Marketten alınan 20 dolarlık scooter, birkaç parça PVC borusu ve bağlantı parçalarıyla toplam masraf yalnızca 40 dolar oldu! Yaklaşık 4 saatlik bir sürecin sonunda tüm parçalar bir araya geldi ve Benny yeni yürütecine kavuşmuş oldu.

 

Ara sıra yardıma ihtiyacı olsa da Benny oldukça mutlu görünüyor 😊

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.