77 Yaşındaki Adam, Parktaki Köpeğe Cinsel Saldırıda Bulunurken Yakalandı

İsterdik ki her gün hayvansever vatandaşlarımızın hikayelerini paylaşalım, dünyanın diğer kötülüklerinden biraz olsun uzaklaşmanızı, yüzlerin gülmesini sağlayalım. Ancak ne yazık ki bir insanın nasıl yapabildiğini anlamadığımız, mide bulandırıcı şeyler de yaşanıyor tüm güzel haberlerin yanında.

Dün akşamüstü İstanbul, Beşiktaş’ta yaşanan olay da, sizlerle üzülerek paylaştığımız o korkunç haberlerden biri.

 

Beşiktaş’ta yer alan Abbasağa Parkı’nda 77 yaşındaki İsmail K. adlı şahsın bir sokak köpeğine cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi

 

Oğlunu parka getiren bir kadın, yaşlı adamın çalıların arasında köpeğe istismarda bulunduğunu görünce çevredekilere durumu anlattı ve polis çağırıldı

 

Fark edilince kaçmaya çalışan 77 yaşındaki adam polis tarafından yakalandı ve Beşiktaş Polis Merkezine götürüldü

 

Olayın peşini bırakmayıp polis gelene kadar bekleyen hayvanseverlerden biri, adamın kendilerini tehdit ettiğini söyledi

“Burası çok aktif olarak kullanılan bir park. Hayvanlar ve insanlar tarafından kullanılıyor. Köpeğe ne yazık ki cinsel bir saldırı oldu, bunun detaylarını anlatmak benim terbiyeme yetmiyor. Kabul edilemeyecek bir saldırı. Gören arkadaşlarımız var. Hatta atmış olduğu mendiller de var elimizde. Delil olarak sunduk. Bu kabul edilebilecek bir şey değil. Biz köpek grubumuz olarak buraya geldik. Sokak köpeğimize sahip çıktık. Polis gelene kadar da başında bekledik. Yaşlı adam bizi tehdit etti, çocuklarını çağıracağını, silahlarının olduğunu söyledi. Sonra da pişkince oturdu bulmacasını çözdü. Çok sinir bozucu bir durum”

 

Bir başka hayvansever de adama kamu davası açacaklarını söyledi

“Polisi aradık, karakola gittik, beraber şikayette bulunduk. Muhtemelen karakoldan salınmıştır. Kamu davası açılacak, birkaç ay sonra ilk duruşması olacak. O vakte kadar burada gezinecek. Belki bu akşam tekrar bu araya gelebilir. Bizler de teyakkuz halindeyiz o yüzden.”

 

Bir daha böyle korkunç haberler görmeyeceğimiz günlerin gelmesi dileğiyle…

 

Kaynak: DHA

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.