Antalya’da Sahipsiz Canlara Yuva Bulmak İçin Düzenlenen Sokak Hayvanları Festivali Başlıyor

Hayvanseverler olarak sokakta yaşayan patili dostlarımızın yaşamlarını bir nebze olsun iyileştirebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak karınlarını doyurup kötü durumda olanları tedavi ettirmeye çalışsak da, kalıcı bir yuvaya sahip olmadıkları sürece gece yattıkları yer yine sokaklar oluyor…

Antalya, Muratpaşa Belediyesi sahipsiz canların kalıcı bir yuvaya sahip olmasını kolaylaştırmak için harekete geçti. Yılda iki kez olmak üzere düzenlenen Sokak Hayvanları Festivali’nin 4’üncüsü Cumartesi günü yapılacak ve sahipsiz canlara yeni yuvalar aranacak.

Resmi site: Muratpaşa Belediyesi

 

4. Sokak Hayvanları Festivali 20 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek

Muratpaşa Belediyesi'nin 'Sokakta Sahipsiz Hayvan Kalmasın' sloganıyla 4'üncüsünü gerçekleştireceği 'Sokak Hayvanları Festivali' 20 Mayıs Cumartesi günü Falez-2 Park'ta düzenlenecek. Saat 12.00'da başlayacak etkinlikler 18.00'a kadar devam edecek.

 

Yılda iki kez düzenlenen festivalde çocuklar için renkli etkinlikler de var

'Ortak kullanım alanlarımızı, çevre ve toplum sağlığının gereklerini sonuna kadar yerine getirerek hayvanlarımızla paylaşacağız' anlayışıyla yılda 2 kez olmak üzere hayata geçirilen festival, çocuklar için animasyon gösterileri ve oyunlarla başlayacak. Festivalde, Muratpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nde yeni yuvalarını bekleyen sokak hayvanları sahiplendirilecek.

 

‘Sokak Hayvanları’ konulu fotoğraf yarışması için 18 Nisan’a kadar başvuru yapabilirsiniz

Gün boyu konserle devam edecek festivalde 'Sokak Hayvanları' konulu fotoğraf yarışması için festival konukları en beğendikleri fotoğraflara oy kullanacak. 4. Sokak Hayvanları Festivali kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışması için başvurular 18 Nisan Perşembe günü sona erecek. Kedi ve köpek fotoğrafları olmak üzere 2 ayrı kategoride yapılacak yarışmaya katılımcılar ancak 1 fotoğrafla katılabilecek.

 

Fotoğraf yarışmasına katılmak için mail atmanız yeterli

Jürisini festival konuklarının oluşturacağı yarışmanın sonucunda birincilere Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe'de 2 kişilik yemek, ikincilere Teneffüs Park giriş bileti ve 3'üncülere ise 15'er kilogramlık mama hediye edilecek. Yarışmaya başvuru için fotoğrafları, ad-soyad ve açık iletişim bilgileriyle birlikte veteriner@muratpasa-bld.gov.tr adresine mail atmak yeterli olacak.

 

Muratpaşa Belediyesi’ni bu güzel girişiminden dolayı tebrik ediyoruz 👏

 

Umarız tüm sahipsiz canların sıcak bir yuvası olur 🙏

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.