Edirne’de Zifte Bulanmış Halde Bulunup Ölümden Döndürülen Anne Köpek ve Yavrularının Hikayesi

Ülkemizde yaşayan sahipli canların bile bin bir türlü tehlikeye açık olduğunu hepimiz biliyoruz. Sokaklarda yaşayan hayvanlarsa ne yazık ki çok daha savunmasız durumda. Çoğu zaman hangi köşede başlarına ne geldiğinden haberimiz bile olmayabiliyor. Ancak duyarlı davranarak hala kurtulma imkanı olan dostlarımızı tekrar hayata kazandırabiliriz.

Edirne’de de buna benzer bir olay yaşandı; üç yavru köpek ve annelerinin zifte bulandığını gören iyi yürekli insanlar sayesinde 4 canın hayatı kurtuldu.

 

Edirne Devlet Hastanesi Selimiye Ünitesi’nin inşaat deposunda zifte bulanmış halde bir anne köpek ve 3 yavrusu bulundu

 

Duyarlı insanların ihbarı üzerine depoya gelen Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, neredeyse ölmek üzere olan köpekleri kurtarmak için çalışmaya koyuldu

 

Zavallı köpekler vücutlarına yapışan zift yüzünden kıpırdayamaz hale gelmişlerdi

Ekipler tarafından Sokak Hayvanları Barınağı’na getirildiklerinde anne ve yavru köpeklerin durumlarının ağır olduğunu ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan “Yavru köpeklerin tüm vücudu, anne köpeğin ise bir kısmı zifte bulanmış durumdaydı. Veterinerlerimiz, hareket edemez halde olan yavruları kaybetmek üzere olduklarını belirttiler. Özenli bir çalışma sonucunda zifti vücutlarından tamamen temizlemeyi başaran ekiplerimiz hemen ardından gerekli tedavileri gerçekleştirmeye başladı” dedi.

 

Anne köpek ve yavrularının durumu artık iyi, yakında sahiplendirilmek için hazır olacaklar

 

Köpekleri sahiplenmek için bulundukları barınağa şu numaradan ulaşabilirsiniz: 0(284) 235 10 36

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.