Hayvan Düşmanları Manisa’da Öğrencilerin Yaptığı Kedi ve Köpek Evlerini Yaktı

Ülkemiz tüm sokaklarıyla adeta devasa bir kedi ve köpek barınağı gibi; onların olmadığı bir yer görmek neredeyse imkansız. Güzel yürekli insanlar da ellerinden geldiğince sokak canlarını besliyor ve onları soğuktan korumak için kimisi apartmana alıyor, kimisi de bir köşeye küçük evler koyuyor… Özellikle geçtiğimiz kış aylarında, sokak hayvanları konusunda epeyce artan bir farkındalık vardı. Türkiye’nin dört bir yanından insanlar, sokak hayvanlarını bir nebze de olsa kış soğuklarından korumak için sokaklara, bahçelere, okullara evler kurdular. Bu minik ve işlevsel kedi-köpek evlerinin fotoğraflarını görmek bile tüm hayvan dostlarının yüzlerini gülümsetti kış boyunca.

Tüm bu güzelliklerin yanında ne yazık ki hayvan düşmanlarının haberlerine de rastladık. Sokak hayvanları için yapılan evleri yıkanlar, onları koyan mahalle sakinlerine düşmanca tavırlar sergileyenler… Bu kez de bu üzücü haber Manisa’dan geldi. Öğrencilerin okul duvarı önüne yaptığı kedi ve köpek evleri, kimliği bilinmeyen kişiler tarafından yakıldı.

 

Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki Ali Rıza Çevik Ortaokulu’nun hayvansever öğrencileri, okulun duvarının önüne kedi ve köpek evleri koymuştu

 

Ancak geçtiğimiz Cumartesi gecesi kimliği belirsiz kişi veya kişiler hayvanlar için koyulan evleri ateşe verdi

 

Mahalleli alevleri fark edince hemen müdahale etti, ancak evler tahrip olmuştu bile

 

Yanan okul duvarının iç kısmında depo ve doğalgaz sistemi vardı, erken müdahale olmasaydı hayvan düşmanlarının bu hareketi çok daha büyük bir yıkıma sebep olabilirdi

Yuvalara zarar veren kişilerin bulunmasını ve cezalandırılmasını isteyen Manisa Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Erbirliler, “Burası bütün kış mahallelinin ve çocukların desteğiyle sokak hayvanlarına yuva oldu. Ancak geçtiğimiz gece geç saatlerde birisi gelmiş, yakmış. Biz buraya daha derli toplu olsun diye kendimiz yuva yaptıracaktık. Şimdi nasıl güveneceğiz, nasıl cesaret edeceğiz? Tedirginiz, endişeliyiz.” diye konuştu.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.