İlk Kez Kuş Sahiplenecekler İçin En Uygun Kuş Cinsleri

İlk kez kuş sahiplenecek kişiler genelde büyük ve tropikal renkli papağanların büyüsüne kapılırlar. Fakat bu tür büyük kuşlar, kuş beslemekte acemi olanlar için ilk tercih olmamalıdır. Eğer kuş sahibi olmak istediğinizden eminseniz ve nasıl başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız ilk tercihiniz bakımı kolay olan küçük kuşlar olmalıdır.

Unutmayın; sizin için doğru olan kuşu seçmek kuşlar dünyasına atacağınız ilk ve en önemli adımdır. Farklı türler hakkında araştırma yapmadan, onların özelliklerini, karakterlerini ve ihtiyaçları olan bakımı öğrenmeden hayvanınızı mutlu etmeniz mümkün değildir.

Bu liste bakımı kolay, kolayca yetiştirilebilecek ve sahibini zorlamayacak türden kuşlardan oluşuyor. Hangi kuşun sizin için en iyisi olduğunu seçmek için listeye bir göz atın.

 

#1 Muhabbet kuşu

Bu kuşlar oldukça zeki ve eğitimi kolay kuşlardır. Zekaları ve taklit yetenekleri sayesinde kolayca konuşmaya başlayacak ve sevimli tavırlarıyla evinizin neşe kaynağı olacaklardır.

 

#2 Sultan papağanı

Muhabbet kuşlarına göre biraz daha vakit isteyen sultan papağanı sakin sayılabilir ama genelde hareketli ve çok oyuncudur. Oldukça sevecen olan bu kuşlar sahiplerinden ilgi beklerler. Günde en az iki kere ona özel ilgi göstermeniz, onunla oyunlar oynamanız gerekebilir.

 

#3 İspinoz ve kanarya

İspinoz ve kanaryalar evinde dokunmak için değil sadece bakmak için kuş bulundurmak isteyenlerin tercihi olmalı. Bu kuşlar elde tutulup sevilmeye pek tolerenas gösterecek türler değillerdir. Onları evine almak isteyen sahiplerine genelde sadece güzel görünüşlerini ve harika şarkılarını sunmayı tercih ederler.

 

#4 Güvercin

Nazik, sakin ve sessiz; fazla ses çıkaran bir kuşla uğraşmak istemeyen birinin evine alabileceği en uygun küş türü. Güvercinler oldukça sevgi dolu kuşlar olmalarının yanı sıra sembolü oldukları şeye yakışır derecede evinize huzur ve barış getirecektir.

 

#5 Yeşil yanaklı konur

Küçük boyutlarının ve sessizliklerinin yanı sıra yeşil yanaklı konurlar, zekaları ve oldukça eğitilebilir olmalarıyla ünlüdür. Sahipleriyle kuvvetli bir bağ kurabilen bu kuşlar ilgi ve alaka beklerler. Neyse ki ilk kez kuş sahibi olacakların heyecanı bile bu kuşların ihtiyacı olan ilgiye ulaşmalarına yeter.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.
  • Teşekkürler bunu okuduktan sonra muhabbet kuşu aldım artık bir sevda papağanım ve profilini henüz açmadığım bir afrika gri papağanım var. (:

    1 yıl önce

  • uygun olursa sahiplenirim

    1 yıl önce

  • teşekkürler değerli bilgiler için

    1 yıl önce