Kaybolduktan Aylar Sonra Bulunup Mama Fabrikasında Gününü Gün Ettiği Ortaya Çıkan Kedi

Binlerce yıl boyunca ne kadar evcilleşmiş olursa olsunlar, kedilerin hayatta kalma içgüdüsü ve kendi başlarının çaresine bakabilme yetenekleri halen çok kuvvetli. Üstelik o kadar akıllılar ki, canlı hayvanları avlamak gibi bir zorunlulukları olmadan bile yiyecek temin edebiliyorlar. Nasıl mı? Biraz uyanıklık, biraz tembellikten kaynaklı pratik zeka, biraz da yakalanmama becerisi ile!

Bir Norveç orman kedisi olan ve onu seven ailesiyle birlikte sıcak yuvasında yaşayan kedi Clive, bir gün yaramazlık yapıp evinden kaçmaya karar verdi. Sahipleri Tanya ve Jonathan Irons, biricik kedilerini bulabilmek için her yere ilanlar astı, sosyal medyadan paylaşımlar yaptı, ama nafile; Clive’ın döneceği yoktu. Sahipleri onun muhtemelen birileri tarafından bulunup sahiplenildiğine inanıyordu artık. Ta ki kayboluşunun üstünden 14 ay geçtikten sonra sürpriz bir telefon alana dek.

 

Evden kaçıp 14 ay boyunca ortadan kaybolduktan sonra bir mama fabrikasında ortaya çıkan kedi Clive ile tanışın

 

Clive kaybolduğunda henüz 9 aylık minik bir kediydi. Sahipleri kediyi her yerde aramış, bir süre sonra onu bir daha göremeyeceklerine emin olmuşlardı

 

Ta ki 14 ay sonra kaybolduğu halinin neredeyse iki katı kiloya ulaşmış bir halde oraya çıkana dek!

 

Meğer bu küçük uyanık, bir mama fabrikasında sürekli yemek aşırarak gününü gün ediyormuş 😄

Fabrika çalışanları sürekli mama çalındığını fark edince hırsızı yakalamak için çeşitli yöntemler denemişti. Aslında çalışanlardan birkaçı kedi Clive’ın fabrikada koşturduğunu görmüştü, ancak onu yakalamak neredeyse imkansızdı. Sonunda onu mamayla kandırıp bir kedi tuzağının içine çekmeyi başardılar. Küçük hırsızı veteriner hekime götürünce de mikroçipinde kayıtlı telefon numarasından sahiplerine ulaştılar.

 

Kedi Clive sağ salim (biraz da tombikçe) evine geri döndü. Hayatının macerasını yaşadıktan sonra inzivaya çekilmek onun hakkı 😊

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.