Kedinizin Size “Seni Seviyorum” Demek İçin Verdiği 8 İşaret

Her ne kadar aksi iddia edilse de kediler çevrelerindeki insanlarla iletişim halindedir. Kediler sevdiklerine ve sevmediklerine karşı farklı şekilde yaklaşır ve iyi ya da kötü duygularını bir şekilde ifade eder. Önemli olan onların dilinden anlamak elbette. Siz de çok sevdiğiniz minik dostunuzun sizi aynı şekilde sevip sevmediğini merak ediyorsanız aşağıdaki işaretleri takip edebilirsiniz.

 

#1 Kafa atma ve sürtünme

Kediniz size durup dururken gelip tosluyorsa veya yüzünü herhangi bir yerlerinize sürüyorsa bu sevgiye işarettir. Kedilerin yüzlerinde bizim kokusunu fark etmediğimiz koku bezleri vardır. Kediler aile üyelerine yüzlerini ve başlarını sürterek bu kokuyla onları işaretler. Bunu size de yapıyorsa onun için aileden birisiniz demektir.

 

#2 Yalama ve temizleme

Kediler kendilerini ve aile bireylerini yalayarak temizler. Kedilerde yalama aynı zamanda aile içinde ortak bir koku işareti yaratmak için de kullanılır. Yani kediniz kendini temizlerken sizi de araya katıyorsa sizi de aileden görüyordur.

 

#3 Yavaş göz kırpma

Sevgili tontiş kediniz karşınıza geçip ağır ağır gözlerini kısıyorsa mutlu olabilirsiniz. Çünkü bu bir kedinin “seni seviyorum” demek için kullandığı en açık ifadedir. Bu hafif hafif göz süzmeler siz çevresindeyken kendini rahat ve güvende hissettiği anlamına gelir. Bu göz kırpıştırmanın bir diğer adı da kedi öpücüğüdür. Siz de kedinize aynı şekilde karşılık verebilirsiniz. Yani ona doğru bakıp hafif hafif gözlerinizi kapatın. Buna bayılacaktır.

 

#4 Göbek açma

Bir kedinin kendini rahat ve güvende hissettiğinin en bariz işaretlerinden biri de göbeğini açmasıdır. Eğer kediniz siz çevresindeyken göbeğini sergiliyorsa ona sarılabilirsiniz. Tabii göbeğin açılması her zaman o göbeği sevebileceğiniz anlamına gelmez. Ne olduğunu anlamadan tırnak ve ısırık izleri içinde kalabilirsiniz.

 

#5 Kedi masajı ya da yoğurma

Gelip o minik patileriyle bir yerlerinizi yoğuruyor ya da masaj yapıyorsa bu yanınızda mutlu ve huzurlu olduğu anlamına gelir ve size bir sevgi beslediğini gösterir. Aslında bu hareket kedilerin annelerini emerken süt salgısını artırmak için yaptığı bir şey. Bazı kediler buna hayatları boyunca devam ediyorlar.

 

#6 Takip etme

Kediniz evin içinde gezinirken odadan odaya sizi takip ediyor mu? Sizi sevdiğini söylemek için ne yapsın! Kedinizin peşinizde dolaşması sizi sevdiğine işarettir. Ayrıca çoğu zaman mama saatinin geldiğini de gösterir.

 

#7 Kuyruk pozisyonu

Kuyruk dik ve ucundan kıvrıksa yanınızda keyifli olduğu veya sizi görmekten memnun olduğu anlamına gelir. Ayrıca bazı kediler kuyruğu dik pozisyonda titreterek de sevgi ve sevinç gösterisi yapabilir.

 

#8 Mırlama

Onunla ilgilenirken ya da yanınızda yatarken mırlıyorsa halinden çok memnun olduğunu anlayabilirsiniz. Mutlu ve sizi seviyor.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.
  • hepsini yapıyor sokakta beslediğim kedilerim

    2 yıl önce