Kış Günlerinde Sokak Canlarını Dışarıda Bırakmayan Vicdanlı İnsanlardan Yürek Isıtan 10 Kare

Hava sıcaklığı ülke genelinde eksilere düştü, pek çok il karlar altında kaldı. Biz sıcak evlerimizde otururken sokak canlarının zaten boğuşmakta olduğu yaşam koşulları daha da zorlaştı. İşte tam da bu yüzden, onlara en çok yardım eli uzatmamız gereken zamanlardayız.  

 

#1 İstanbul, Bakırköy

Bu muhteşem fotoğraf birkaç gün önce Bakırköy’deki Atrium AVM’de çekildi. Çalışanlar sokak hayvanlarını üşümesin diye içeri alıp üstlerini de battaniye ile örtmüştü.

 

#2 İstanbul, Kadıköy

Kadıköy’deki Oysho mağazasında çekilen bu fotoğraflar hepimizin yüreğini ısıttı; mağazayı sözde ‘pis’ kedileri çamaşırların üzerine yatırmakla suçlayan vicdansız insanlara rağmen!

 

#3 Antalya

 

Bu fotoğraf da Antalya’daki Elmalılı Hamdi Yazır Öğrenci Yurdu’nda çekildi. Öğrenciler üşüyen kedileri soğuktan korumak için içeri almıştı.

 

#4 Konya

Meram’daki bir eczane de, soğukta kalmasın diye kapılarını bu kediye açtı; şimdi kendisi eczanenin en sevilen sakini :)

 

#5 Eskişehir

Eskişehir’de görevli Çevik Kuvvet polisleri de soğuk havalarda üşüyen canları şubelerinde ağırlıyor.

 

#6 Bursa

Soğuktan donan bu sokak köpeği durağa yanaşan bir otobüse girdi ve kısa süreliğine de olsa kendisine sıcak bir yer bulmuş oldu... Seyahat ettiği duraklar boyunca yolcuların hiçbiri onu istememezlik etmedi.

 

#7 Samsun

Çatalarmut Barınağı’ndaki bu hayvanlar diğerlerine göre daha şanslı, çünkü onların soğuk günleri geçirebilecekleri ve soba yanında ısınabilecekleri huzur dolu bir yerleri var.

 

#8 Antalya

Akdeniz Üniversitesi kampüsünde bir dersliğe giren sokak köpeği, kimsecikler tarafından rahatsız edilmeden huzurla uyudu.

 

#9 Kars

Dondurucu soğuklarda yaşayan bu yavrular, kendi imkanlarını kullanarak onlara yuva yapan güzel yürekli çocuklara emanet.

 

#10 Trabzon

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin çalışkan öğrencisi Gobi. Kendisi bir gün sınıftan atılınca öğrenciler onun için bir kimlik kartı yaptı, artık soğuklarda dışarıda kalmak yerine sınıfta öğrencilerle oturuyor.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.
  • Daha çok vicdanlı insanlara ihtiyacımız var

    3 yıl önce

  • Daha çok vicdanlı insanlara ihtiyacımız var

    3 yıl önce