Köpeğinizin Evde Tek Başına Kaldığında Sıkılmasını Önlemek İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler

Biliyoruz ki 7/24 köpeğinizle birlikte olmak istiyorsunuz, fakat ne yazık ki birçoğumuzun işe, okula gitmesi gerekiyor. Evden çalışıyor olsanız bile her an köpeğinizin yanında olamayacağınız bir gerçek. Bu nedenle köpeğinizin yalnız kaldığında da mutlu olması için sıkıntı önleme tüyolarımıza göz gezdirebilirsiniz.

 

#1 Köpeğinizi değişik oyuncaklarla meşgul edin

Oyuncak çeşitliliğinden bahsetmiyoruz aslında. Puzzle oyuncaklar ve içine ödül saklayabildiğiniz toplar bunun için birebir. Hem vaktini alacak, hem onu meşgul edecek hem de sonunda ödül alacak. Köpeğiniz bu tip oyuncakla ilk kez tanışıyorsa gözetiminizde olmalı. Nasıl ödül alacağını keşfetmeden onu yalnız bırakmayın. Köpeğinizin aynı oyuncaklardan sıkılmaması için de dönem dönem bazılarını saklayabilir, zaman geçtikten sonra ona tekrar verebilirsiniz; böylece yeni oyuncakmış gibi ilgi gösterecektir.

 

#2 Öğlen yürüyüşleri yapın

Birçoğumuzun böyle bir şansı yok ne yazık ki, ancak işiniz evinize yakınsa mutlaka gidip köpeğinizi sürpriz yürüyüşlere çıkarın. Bu onun için oldukça heyecan verici olacak, günün geri kalanını rahat geçirmesini sağlayacaktır.

 

#3 Bir köpek gezdiriciyle anlaşın

Eğer iş gününüz uzunsa ve arada kaçma şansınız yoksa güvenilir bir köpek gezdirici sizin için doğru seçenek olabilir. Mutlaka referansı güçlü ve çevrenizde tanınan biriyle çalışmalısınız.

 

#4 Sabah insanı olun

Sabahları uyanmak çok zor ve 5 dakika daha uyuyabilmek bile çok kıymetli geliyor. Fakat unutmayın ki o 5 dakikayı köpeğinizin sabah yürüyüşünden çalıyorsunuz. Sabahları yürüyüş yapan köpekler yalnızlıkla daha kolay başa çıkıyor. Bunu unutmayın ve sabahlarınızı ona ayırın!

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.
  • Çok faydalı bir bilgi oldu. Teşekkürler! ☺️😄

    1 yıl önce