Köpek Sahiplerinin Çantasında Mutlaka Bulunması Gereken 5 Eşya

Köpek sahibi olmak, birçok yönden çocuk sahibi olmaya benzer. Onunla bir yere giderken yanınızda bulundurmanız gereken birçok şey olabilir. Bu yazımızda evden her çıkışınızda yanınızda olması gerekenleri paylaşıyoruz.

 

#1 Kaka torbaları

Sorumluluk sahibi her köpek sahibi yanında mutlaka köpeğinin arkasından dışkısını temizlemek için kaka torbası bulundurmalıdır. Herkesin sağlığı için köpeklerin kakaları toplanmalı, torbanın ağzı bağlanıp çöp kutusuna atılmalıdır. Bunun için alışveriş ya da buzdolabı torbalarından faydalanabiliriz. Ama “işimi sağlama alayım, delik olmasın” diyorsanız özel torba rulolarından da alabilirsiniz.

 

#2 Islak mendil

Bazen kazalar olabilir ve bir yerlere istemediğiniz şeyler bulaşabilir. Suyun olmadığı böyle anlarda en büyük kurtarıcınız ıslak mendil olacaktır. Köpekler bir bakıma çocuk gibidir, kolay kirlenirler. Başka bir köpeğin salyası ya da çamur gibi kirler üzerine bulaşabilir. Böyle durumlarda ıslak mendil dostunuzdur.

 

#3 El dezenfektanı

Özellikle suya ve sabuna ulaşamayacağınız uzun gezilerde yanınızda el dezenfektanı taşırsanız ıslak mendil sonrası ellerinizi dezenfekte ederek bakterilerden kendinizi koruyabilirsiniz.

 

#4 Ödül maması

Köpeğinizi istediğiniz gibi davrandığında ödüllendirmek için yanınızda ödül maması taşımak her zaman iyi bir fikirdir. Eğer köpeğiniz “gel” komutunda çok başarılı değilse veya başka bir köpeğin yanından geçerken havlıyorsa bu davranışların doğrusunu sokakta öğretmeniz gerekir, bu durumlar için yanınızda köpeğimizi motive edecek ödüller taşıyabilirsiniz.

 

#5 Yedek tasma

Yanınızda fazladan tasma taşımak her zaman iyi bir fikirdir. Elinizdeki tasmanın başına bir şey gelebilir (özellikle otomatik tasmaların bozulma ihtimali her an var) veya ailesini bulmakta yardımımıza ihtiyacı olacak sahipsiz bir köpek ile karşılaşabiliriz. Hazırlıklı olursak böyle durumlarda çaresiz kalmayız.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.