Köpekleri Soğuktan Korumak İçin Onlara İçi Polarlı Yağmurluk Giydiren Bitlisli Hayvanseverler

Artan soğuklarla birlikte sokak canlarının yaşam şartları da zorlaştı. Bu yüzden onlara yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz; gerek yiyecek içecek, gerekse kalacak yer sağlıyoruz dostlarımıza. Her ne kadar kimi zaman can sıkıcı, hepimizi üzen kötü haberler alsak da, ülkemizde sokak hayvanlarına karşı artan yadsınamaz bir farkındalık var.

Daha önce sizlerle Türkiye’de karşılaştığımız bu güzel gelişmeleri derlediğimiz yazımızı paylaşmıştık. Bu kez de güzel haber Bitlis’ten.

 

Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki dondurucu soğuklar, sokak canlarının yaşam koşullarını oldukça zor hale getiriyor

 

Bitlisli hayvanseverler de köpeklere içi polarlı yağmurluklar giydirerek soğuğun etkilerini büyük ölçüde azaltmaya yardımcı oluyor

 

Belediyenin barınağında çalışan gönüllüler, yaklaşık 100 köpeğin bakımını üstleniyor

 

Bakımevinde görevli Veteriner Hekim Dilan Hisar, bazen kulübelerin yetersiz kaldığını ve bu yüzden yağmurluk kullandıklarını söylüyor

Hisar’ın AA’ya yaptığı açıklama şöyle; “Hayvanların soğuk havadan korunması lazım. Bazen kulübeler yetersiz kalıyor. Böyle durumlarda köpeklerin üzerini battaniye ile örtüyoruz ya da yağmurluk giydiriyoruz. Vatandaşlardan ricam, soğuktan etkilenen hayvanları buraya getirsinler. Burada konteynerlerimiz var. Soğuk olduğunda hayvanlarımızı konteynere almaya çalışıyoruz. Personelimiz kulübelerin önündeki karları temizliyor, hayvanların sularını ve yemlerini veriyor.”

 

İçimizi ısıtan bu güzel haberin herkese örnek olmasını diliyoruz 👏

 

Kaynak: AA 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.