Köpeklerin Yaşlandıkça Geçirdiği Değişimi Gözler Önüne Seren Duygu Yüklü 13 Fotoğraf

Köpekler, hayatımızda hafife alınmayacak kadar önemli bir yer tutar. Onlar bizim sadık yol arkadaşlarımızdır. Evdeki diğer aile üyeleri gibi büyük ve küçük anlarda yanımızda olurlar; bu ister bir bebeğin doğumu, ister yeni bir eve taşınma, ister herhangi bir hastalık olsun; hayatlarımıza neşe getirip bize destek olurlar. ‘İnsanın en iyi dostu’ unvanını almalarının sebebini görmek pek de zor olmasa gerek.

ABD’nin Massachusetts eyaletinde yaşayan fotoğraf sanatçısı Amanda Jones, 20 yıldır can dostlarımız olan köpeklerin fotoğraflarını çekiyor. Çektiği fotoğrafların bir kısmını, onların yıllar içindeki değişimlerini gösteren bir kitap haline getirmeye karar vermiş. Fotoğraf koleksiyonunu kitaplaştırmaya karar vermesinin arkasındaki en büyük etken de, Jones’un hayatını kaybeden köpeği Lily.

Kitapta 30 köpeğin hayatından farklı dönemleri yansıtan siyah beyaz fotoğraflar görülebiliyor. Jones, kitabı hakkında “İnsanların değişimi nasıl kişiden kişiye farklılık gösteriyorsa, aynısı köpeklerde de oluyor.” diyor ve fotoğraflarıyla bunu kanıtlıyor. Yılların yaşlandırdığı köpeklerde değişmeyen tek şeyse insanlarına duydukları sevginin halen gözlerinden okunabiliyor olması.

Resmi site: Dog Years

 

#1 Lily: 8 aylık & 15 yaşında

 

#2 Fred: 2 yaşında & 10 yaşında

 

#3 Maddy: 5 yaşında & 10 yaşında

 

#4 Copper: 3 yaşında & 10 yaşında

 

#5 Maddie ve Ellie: 7 & 6 yaşlarında ve 14 & 13 yaşlarında

 

#6 Rufus: 6 aylık & 13 yaşında

 

#7 Kayden ve Brodie: 11 aylık & 5 yaşında ve 7 & 12 yaşlarında

 

#8 Abigaile: 4 aylık & 8 yaşında

 

#9 Poppy: 1 yaşında & 7 yaşında

 

#10 Sydney ve Savannah: 16 & 5 aylık ve 10 & 9 yaşlarında

 

#11 Audrey: 3 yaşında & 12 yaşında

 

#12 Briscoe: 1 yaşında & 10 yaşında

 

#13 Corbet: 2 yaşında & 11 yaşında

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.