Manisa’da Köpeklerini Gezdiren Üç Caninin Saldırısına Uğrayıp Bıçaklanan Köpek ‘Masum’

Sokak canlarının halihazırda boğuşmak zorunda kaldığı zorlu yaşam koşulları var; açlık, susuzluk, aşırı soğuk veya aşırı sıcak havalar, kalacak yer sorunu… Vicdan sahibi insanlar biraz olsun onların hayatını kolaylaştırmaya çalışırken ne yazık ki bir yandan da zalim insanlar sokak hayvanlarına eziyet etmek için fırsat kolluyor. Manisa’da yaşanan kan dondurucu olay da bu duruma örnek verilebilecek yüzlerce olaydan yalnızca biri.

 

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde üç kişi, gezdirdikleri pitbull cinsi iki köpeği, bir sokak köpeğinin üzerine saldırttı

 

Can havliyle kaçmaya çalışan zavallı sokak köpeğini önce tekmelediler, ardından da bıçakladılar

 

 

Gördüğü işkence nedeniyle yaralanan köpek çevredekilerin haber vermesi sonrası hayvan barınağına kaldırıldı

 

Adı ‘Masum’ koyulan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağında tedavi edilen köpeğin sağlık durumu neyse ki iyi

 

Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Yasin Yılmaz, bu kişilerin şiddet dürtülerini bu ırk köpeklerle dışa vurduklarını söyledi

“Videoyu izlediğimizde gençlerimizin şiddet dürtülerine hakim olamadıklarını bir kez daha gördük. Bu ve bunlar gibi gençler yüzünden evlerinde el bebek gül bebek büyüttükleri pitbullları için gözyaşı döken birçok aile biliyoruz. İçlerindeki bastırılmış şiddet duygusunu besledikleri bu ırk köpekler ile dışarı vuran bu gençlerin biran önce psikolojik ve psikiyatri testlerine tabii tutularak akli dengelerinin yerinde olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor.”

 

Yılmaz, sözlerine pitbull cinsi köpeklerin aslında vahşi olmadıklarını da ekledi

“Bu videoda gördüklerimiz insanları asla korkutmasın. Pitbulllar vahşi hayvan değil, onları vahşileştiren ve hırçınlaştıranlar ne yazık ki sahipleridir. Bu videoda buna canlı şahit oluyoruz.”

 

Masum’a işkence yaparak onu bıçaklayan 3 kişiden ikisi yakalandı

Jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda kimlikleri belirlenen O.G (19) ve K.A (19) yakalandı. Zanlılar hakkında 6’şar bin TL ceza uygulandığı bildirildi. Evinde bulunmayan B.A.’nın (19) aranmasına devam ediliyor.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.