Moda’nın Sokak Canlarından ‘Tarçın’ Ters Yönde Giden Sürücü Tarafından Katledildi

Sokakları evsiz canlarla dolup taşan ülkemizde hayvanlara arabayla çarpıp ölümlerine sebep olan o kadar çok sürücü var ki, bunlara hepimiz maalesef ‘alıştık’. Sokakta yürürken ölü bir hayvanın bedeninin yolun ortasında yattığını görmeyen kaç kişi kaldı?

Dün öğrendik ki yine bu olaylardan biri yaşanmış. Kadıköy’ün Moda semtinde ters yönde giden bir araç, mahallenin köpeği Tarçın’ı ezip geçmiş. Arkasına dönüp bakmadan da kaçmış üstelik.

18 yaşında olduğu tahmin edilen Tarçın, senelerdir sadece Modalıların değil, buraya yolu düşen herkesin dostuydu. Sevecen, sakin ve iyi huyluydu. Onu sevmek istediğinizde ‘Tarçın’ diye seslenirdiniz, o da koca gövdesini yatırıp hemen izin verirdi size.

 

Moda’nın maskotu Tarçın, bir trafik canavarı yüzünden hayatını kaybetti

Ne yazık ki dün, çok sevgili Tarçın’ımız bir trafik canavarı tarafından katledildi. Ferit Tek sokağında ters yönden giren “34 RNL 31” plakalı araç Tarçın’ı ezdikten sonra yaklaşık 2 metre kadar sürükledi onu. Ardından da bu canın yardımına koşmak yerine kaçarak uzaklaştı.

 

Kazayı görenler Tarçın’ı kliniğe yetiştirmeye çalıştıysa da maalesef o kurtarılamadı

Haber sosyal medyada paylaşılınca Tarçın’ı tanıyan tanımayan herkes bu duruma çok öfkelendi haklı olarak. Bu duyarsızlığın cezasız kalmasını istemeyen insanlar suçlunun plakasını teşhir ederek onun hak ettiği cezayı çekmesini istedi.

 

Olayın duyulmasının üzerine kazaya karışan aracın kiralık olduğu ortaya çıktı ve araç sahibi firma konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı:

 

Umarız Tarçın’ı katleden kişi cezasız kalmaz, umarız bu duyarsızlık, bu ölümler son bulur…

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.