Niğde’de Sokak Köpeklerine Yuva Olsun Diye Dağda Oyuklar Açıldı

Kış aylarında sokak canlarının yaşamlarını sürdürmeye çalışmaları olduğundan daha da zor hale geliyor. Diğer aylarda karşılaştıkları zorluklara bir de sert hava koşulları, yiyecek, su ve barınacak yer bulma zorluğu ekleniyor.

Niğde Belediye Başkanı Serkan Güzel, sokak hayvanlarının bu sorunlarına yüreklerimizi ısıtan bir çözüm buldu. Niğde’nin Çiftlik ilçesinde artık kullanılmayan bir çöplük alanını temizletti, alandaki yamaca yaklaşık 50 oyuk açtırarak sokak köpeklerine barınabilecekleri yerler oluşturdu.

 

Niğde Belediye Başkanı, sokak köpekleri üşümesin diye dağ yamacına oyuklar açtırdı

Niğde Belediye Başkanı Serkan Güzel, Çiftlik ilçesindeki eski çöplük alanını temizletip alandaki yamaca yaklaşık 50 oyuk açtırdı, yemlik ve suluk yaptırdı.

 

Bölgedeki köpeklerle hem belediye hem hayvanseverler ilgileniyor

Hayvanların beslenmesini ilçe halkı, belediye ve hayvanseverlerin yaptığına dikkati çeken Güzel, AA’ya yaptığı açıklamada “Belediye personelimiz sürekli içme sularını temin ediyor. İçme suları için variller yaptık, itfaiyemiz her gün su bırakıyor. Yemek kapları yaptık, fırınlardan artan bayat ekmekleri, yemekhanelerden artan yemekleri bırakıyorlar. Bu vesileyle burada hep beraber köpekleri besliyoruz. Burası artık köpeklerin 'köyü' oldu. Doğal ortamda, kendi hallerinde yaşıyorlar. En azından yeme içme ve barınma yerleri hallolmuş oldu.” diye konuştu.

 

Yardımlarımızı bekliyorlar

Güzel, sokak hayvanları adına belediye olarak hesap açtırdıklarını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “Havale ücreti vermeden açtırdığımız hesaba ücret yatırabilirler. Biz de bu parayla mama desteği vereceğiz. Yine hayvanseverlerin internette 'Niğde beslenme grubu' diye hesabı var. Oraya mama desteği yaparlarsa bu hayvanlar hiçbir şekilde aç kalmaz. Yatacak yerleri var, biz de elimizden geldiği kadar sahip çıkıyoruz. Belediyemizin imkanları ölçüsünde bu hayvanlara sahip çıkmaya çalışacağız.”

 

Haberin videosunu buradan izleyebilirsiniz:

 

Kaynak: AA

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.