O da ‘Satın Alma, Sahiplen’ Dedi: Hayvanseverliğiyle Herkese Örnek Olan Sanatçı Şevval Sam

Barınaklar ve sokaklar ne yazık ki kedilerle, köpeklerle dolu bildiğiniz gibi. Belediyelerin kısırlaştırma çalışmaları da sokak hayvanları nüfusunun patlamasına engel olamıyor. Sokakta yaşamaya çalışan canlar yeterince çok değilmiş gibi bir de para karşılığı alınıp heves geçince terk edilen hayvanlar da bu nüfusa ekleniyor. Barınaklar, yavruyken şirin bulunup alındıktan sonra ya büyüdüğü için ya da bakması zor geldiği için bırakıp gidilen hayvanlarla dolu…

Bu konuda hayvanseverlere düşen en büyük görev, hayvanların da bir can taşıdığını, öylesine alınıp satılamayacağını herkese anlatmak ve farkındalık oluşturmak. Milyonlarca insana sahiplenmenin önemini anlatmak için elimizde sosyal medya gibi büyük bir güç var. Bu gücün farkında olan hayvansever ünlüler de farkındalığı aşılamak için paylaşımlar yapıyor, onları takip eden pek çok insanın bilinçlenmesini sağlıyorlar.

Geçtiğimiz gün barınaktan bir yavru köpek sahiplenip bunu Instagram hesabında paylaşan Şevval Sam da hayvansever ünlülerimizden biri. Kendisi, içeriğin devamında da görebileceğiniz gibi köpekten kediye, kuzudan ördeğe kadar her hayvana kalbini açmış örnek bir sanatçı.

Instagram: sevvalsam

 

Şevval Sam ‘satın alma, sahiplen’ dedi, barınaktan dünya tatlısı bir yavru köpek sahiplendi ❤️

 

Gerçek bir hayvansever olan sanatçının arası tüm canlılarla iyi 😊

 

Kuzularla…

 

 

Ördeklerle…

 

Kedilerle…

 

Ve de tabii ki köpeklerle 😊

 

 

Şevval Sam gibi hayvansever sanatçılarımızın çoğalması, herkese örnek olması dileğiyle ❤️

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.