Önlüğünü Giyip Öğrencilerle Beraber Derse Giren Yavru Köpek Fındık

Tokat’ın Turhal ilçesinde yaşayan yavru köpek, Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu’nda müdür olan Ahmet Aktürk ve öğretmen Mustafa Önlen tarafından bir mezarlıkta bulundu. Diğer büyük köpeklerin saldırısına uğradığını fark edince duruma müdahale edip yavruyu kurtardılar ve okula getirdiler. Av köpeği melezi olduğu söylenen yavru köpek için okulun bahçesinde bir kulübe yapıldı. Öğrencilerin Fındık adını verdiği köpek, okula adım attığından beri herkesin sevgilisi haline geldi ve bütün ilgiyi üstünde topladı. Öğrenciler ona o kadar alıştı ki, Fındık onlarla birlikte derslere bile girmeye başladı. Bir de tüm bunlar yeterince sevimli değilmiş gibi, önlüğünü giyip verdiği pozlarla iyice kalbimizi eritti minik Fındık!

 

Tokat’ın Turhal ilçesindeki Kayacık köyünde bir mezarlıkta bulunan yavru köpek, köyün okulunda “öğrenci” oldu

DHA'nın haberine göre ilçeye bağlı Kayacık köyündeki Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu Müdürü Ahmet Aktürk ve öğretmenlerden Mustafa Önlen, evlerine giderken mezarlık içerisinde sokak köpeklerin, yavru bir köpeğe saldırdıklarını gördü. Müdahale eden Aktürk ve Önlen, av köpeği melezi olan erkek yavru köpeği kurtararak okula getirdi.

 

Gelir gelmez sevgi yağmuruna tutulan köpeğe öğrenciler “Fındık” ismini verdi

 

Fındık, okulun bahçesine yapılan kulübede yaşıyor ve önlüğünü giyip öğrencilerle derslere katılıyor

Öğrenci ve velilerde büyük bir değişim olduğunu ve Fındık'a önlük diktiklerini anlatan sınıf öğretmeni Mustafa Önlen “Konu, madem sınıfa geliyor o zaman önlük giymesi gerekiyor diye espri ile başladı. Okul aile birliği başkanımız hemen bir önlük dikip okulumuza getirdi. Köpeğe giydirdik ve inanın velilerde bile değişim oldu. Velilerimiz köpeği gördü, okuldan gitmek istemediler. Velilerimiz köpekle fotoğraf çektirdi, onunla oynadı ve sevdiler. Onlar da aslında köpeğin bir can olduğunu fark ettiler. Bu da bizi inanılmaz mutlu etti. Çocuklarımız resim derslerinde ev, anne ve baba çizer. Fındık sınıfa girdiğinden belli çocuklar mutlaka resmin bir kısmına köpek de çiziyorlar. Köpeğin ismini ise çocuklar koydu. Her şeyleri ile çocuklar ilgileniyorlar” diye konuştu.

 

Fındık’ın çok başarılı bir öğrenci olacağına eminiz 😄

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.
  • Keşke bu haber karşıma çıkmasa sitede. Çok üzülüyorum kaybettiğimize. Nasıl olur da haberlere konu olmuş bir köpek gençlik aşısı olmadığı için ölür. Yine bunda insan ihmali var...😭

    5 gün önce

  • Ne yazık ki vefat etmiş. 😔

    1 ay önce