Petsbook Yenileniyor: Son Güncellemeyle Gelen En Önemli Değişiklikler

Petsbook her gün genişleyen kullanıcı kitlesiyle Türkiye’nin tüm hayvanseverlerini bir araya getirmeye devam ediyor. Binlerce kullanıcımız dostlarının en sevimli hallerini paylaşıyor, bilmediklerini topluluğa sorarak öğreniyor, evcil hayvan sahibi olmayan kullanıcılarımız da sahiplendirme ilanları aracılığıyla ömürlük dostlarına kavuşuyor.

Bildiğiniz gibi Petsbook’un bir numaralı önceliği evcil hayvanların bir eşya gibi alınıp satılmasını önleyerek onların birer can taşıdığını herkese hatırlatmak. Bu farkındalığı artırmaya çalışırken “satın alma, sahiplen!” desek de, ne yazık ki sistemi yanlış anlayan veya kötüye kullanan üyelerle sıkça karşılaşıyoruz.  Duyarlı üyelerimizden gelen şikayetlerin de büyük yardımıyla bu kişileri Petsbook’tan uzaklaştırsak da, kimi kötü niyetli kişileri tamamen uzaklaştırmakta sorunlar yaşadık. Ancak son yaptığımız güncelleme, tüm bunların önüne geçerek Petsbook’u çok daha güvenli bir hale getiriyor.

Gelin son güncellememizde neler olduğuna biraz daha yakından bakalım.

 

#1 Petsbook’ta kayıt oluşturmak için artık SMS onayı gerekiyor

Peki bunu neden yapıyoruz? Petsbook’tan uzaklaştırdığımız halde farklı mail ve IP adresleri kullanarak sürekli yeni üyelik açan kötü niyetli kullanıcıları önlemeyi hedefliyoruz. SMS onayı zorunluluğu sayesinde evcil hayvan satıcıları, dolandırıcılar, uygunsuz içerik paylaşımı yapanlar, üyelikleri silindikten sonra geri gelemeyecek.

 

#2 Kayıtlı kullanıcılarımız dilerse hesaplarını Petsbook onaylı yapabilecek

Hesabınızın size ait ve güvenilir olduğunu doğrulamak için profil ayarlarınızdan SMS doğrulaması yapabilir ve Petsbook tarafından onaylanmış bir hesaba sahip olabilirsiniz.

 

#3 Detaylı arama sayesinde aradıklarınızı bulmak artık çok daha kolay

Arama kutucuğuna anahtar kelimeleri yazarak petler, kullanıcılar, soru-cevap, ilanlar, market, blog ve videolar arasında filtreleme yapabilir ve aradıklarınıza daha rahat ulaşabilirsiniz.

 

#4 Popüler petleri yalnızca bir simgeye dokunarak kolaylıkla görebilirsiniz

Ana sayfanın sol üst köşesinde göreceğiniz simgeye dokunarak Petsbook’un en popüler petlerini görebilir ve onları takip edebilirsiniz. Bu sayede minik dostlarımızın hiçbir gönderisini kaçırmayacaksınız.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.
  • Tel numaramı girmeye çalışıyorum ama buton kapali

    2 yıl önce

  • Bunun dışında pek çok eksik var.1- uygulama aşırı yavaş2- takip ettiklerimizi ve takipçilerimizi göreğimiz bir sekme olamalı. Yoksa takip sisteminin hiç bir anlamı yok3-petine arkadaş ara butonu geliştirilmeli.4- burayı randevu evi gib kullananları engellemenin kesin bir yolu bulunmalı. Uygulama aşk yuvası gibi.

    2 yıl önce

  • O zaman tam anlamı ile amacına ulaşmış olur diye düşünüyorum. Sevilen bir uygulama, geliştirilmesinde fayda var 👍

    2 yıl önce