Profesyonel Fotoğraf Çekimi Sayesinde Rekor Sahiplendirme Yapan Barınaktan Örnek Proje

Kaliteli ve profesyonel fotoğraflar, özen gösterilmeden ve düşük kaliteyle çekilmiş fotoğraflara göre her zaman çok daha fazla ilgi çeker. Bunu sadece sosyal medyaya bakarak bile fark edebilirsiniz; kaliteli fotoğraflar diğerlerine göre daha çok beğeni alır. Peki bu durum insanlar için geçerliyken, barınakta yuva bekleyen hayvanlar için neden geçerli olmasın?

Bu yöntemin geçerliliğini kanıtlayan Floridalı Orange County isimli barınak, profesyonel fotoğraf çekimi sayesinde 48 yıllık sahiplendirme rekorunu kırdı.

Geçmişte onlar da diğer tüm barınaklar gibi hayvanların ilk geldikleri halini fotoğraflıyor, bu da potansiyel ailelerin tek gördüğü fotoğraf oluyordu. Genelde barınağa ilk kez getirilen hayvanlardaki fiziksel hasar, korku ve çekingenlik fotoğraflara yansıdığı için de bu durum hayvanın asıl karakterinin önüne geçiyordu…

Orange County barınağı geçtiğimiz yıl profesyonel fotoğrafçı Albert Harris ile anlaşarak bu gidişatı değiştirmeye karar verdi. Kaliteli fotoğraf çekimi ve sosyal kanallardan paylaşım sayesinde, insanların barınak hayvanlarına kendilerini çok daha yakın hissetmelerini sağladılar. Evcil hayvan sahiplenmek isteyen aileler de onların oyunculuğunu, şirinliğini görünce sahiplendirmede rekor kırdılar.

Hayvanların barınağa ilk geldiklerinde çekilen ve fotoğrafçının çektiği görüntüleri karşılaştırarak rekorun sebebini çok net görebilirsiniz.

 

#1

 

#2

 

#3

 

#4

 

#5

 

#6

 

#7

 

#8

 

#9

 

#10

 

#11

 

#12

 

#13

 

#14

 

#15

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.
  • Çok başarılı bence, tebrik etmek lazım

    2 yıl önce