Renkli Pudra Kullanılarak Çekilen Birbirinden Yaratıcı 13 Köpek Fotoğrafı

Hayvan fotoğrafları üzerine yoğunlaşan Kanadalı fotoğrafçı Jess Bell, yaratıcı ve son derece renkli bir fikir üreterek yeni bir proje başlattı.

Sanatçının resmi sitesinde yer alan bilgilere göre, fotoğraf çekimi sırasında kullanılan renkli pudralar yemeklere dahi konulabiliyor, yani doğal ve zararsız. Bell, çekim sırasında bu renkli pudraları köpeklerin üzerine serpiştiriyor, daha sonra köpeklerin hareket etmesini sağlayacak oyunlar oynatıyor ve bu anların fotoğraflarını çekerek ortaya müthiş görüntüler çıkarıyor.

Tabii tüm bunlar olurken köpeklerin kafalarına gelmeyecek şekilde pudra kullanmaya özen gösteriyor. Çekim biter bitmez de önce fazla pudralar kuru biçimde temizleniyor, sonra da köpekler banyo yaptırılarak tamamen temizleniyor.

Birbirinden renkli görünen fotoğraflar, ortaya enerjik bir görüntü koyuyor. Ancak bu tarz bir çekimi denemenizi önermediğimizi de eklemekte fayda var. Çünkü kullanacağınız pudranın tamamen doğal olması gerekiyor ve sonrasındaki temizlik süreci tahmin edersiniz ki oldukça zahmetli!

Instagram: jessbellphotography

 

#1

 

#2

 

#3

 

#4

 

#5

 

#6

 

#7

 

#8

 

#9

 

#10

 

#11

 

#12

 

#13

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.