Sevgisiyle Yaşlı Hastaları İyileştiren Kedi Donny

Tüm hayvanlar özeldir, ancak kimi hayvanlar o kadar uysal ve sevecen bir karaktere sahiptir ki, insan ruhuna ilaç gibi gelirler; New York’ta yaşayan kedi Donny gibi.

Donny henüz bir yavru kediyken sokaklarda başıboş dolanır halde bulunmuştu. Barınağa götürüldükten sonra çalışanlar onun sağlığını düzeltmek için epeyce uğraştı. Ancak ne yazık ki gözleri yeterince gelişmediği için işlevsizdi ve ameliyatla alınması gerekmişti. Üstelik Donny’nin bir sağlık sorunu daha vardı; dengeli hareket etmesini önleyen ve sürekli devrilmesine, düşmesine, etrafındaki şeylere çarpmasına sebep olan serebellar hipoplazi hastalığı.

Her şeye rağmen kedi Donny hayata tutundu ve onu çok seven ailesi tarafından sahiplenildi. Ne var ki Donny’nin kaderinde sıradan bir ev kedisi olmaktan çok daha fazlası vardı.

Instagram: blossom_and_her_family

 

Kedi Donny, henüz bir yavruyken sokaktan kurtarıldı ve hemen tedavisine başlandı

 

Ne yazık ki gözleri kurtarılamamıştı ve denge kurmasını önleyen nörolojik bir hastalığı vardı

 

Özel ilgi isteyen hayvanların sahiplendirilmesi zordu ancak Donny şanslıydı, onu çok seven altın kalpli insanlar tarafından sahiplenildi

 

Donny o kadar uysal ve insan canlısı bir kedi ki, ailesi onu terapi kedisi olarak kaydetmeye karar verdi

 

Kedi Donny çoğunlukla yaşlı hastaları ziyaret ediyor, onların kucaklarına oturup sevgisiyle onlara huzur veriyor

 

Sahibinin anlattığına göre adeta yaptığı işin öneminin farkında, çünkü normal zamanda kimsenin kucağında durmadığı kadar hastaların kucağında duruyor

 

Göreve devam Donny!

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.
  • Haydi donny yakışıklı prens

    8 ay önce