Sokak Kedileri Üşümesin Diye Penceresine Kedi Merdiveni Yaptıran Şebnem İlhan

Bazı haberler var ki içimizi ısıtıyor, yüzümüzü güldürüyor ve insanlığa olan inancımızı tazeliyor. Tekirdağ’da yaşayan Şebnem İlhan da hepimizi mutlu eden güzel bir hayvanseverlik hikâyesinin kahramanı.

Pek çoğumuz sokak hayvanlarına az çok yardımcı oluyor, onlar için yemek bırakıyor, kulübeler yapıyoruz. Ancak Şebnem İlhan, sokak canlarına yardım için biraz daha fazlasını yapıyor; onlara evininin sıcağını açıyor.

 

Tekirdağ’da diş hekimliği yapan Şebnem İlhan, kedileri soğuk havalardan korumak için evinin penceresine kedi merdiveni yaptırdı

 

2 metrelik merdiven sayesinde tırmanıp eve giren kediler, hem karınlarını doyuruyor hem de ısınıyor

 

Şebnem İlhan, sert geçen kış aylarında hayvanların soğuktan etkilenmemesi için evinin bir bölümünü sokak kedilerine ayırmış

 

Kendisi orada olmasa bile kedicikler merdiveni kullanarak eve girip çıkabiliyor

 

“Bu dünya sadece biz insanların değil. Herkesin duyarlı olması lazım.” Teşekkür ederiz güzel yürekli insan! 👏

“Aslında ben çok fazla bir şey yaptığıma inanmıyorum. Elimin değdiği, ulaşabildiğim kadarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Gerçekten bu uğurda hayatını feda eden insanlar var. Son günlerde soğuk havalar geçirdik, onlara salonumu açtım. Camın altına koyduğum merdiven ile bazı sokak kedilerini misafir ederek soğuktan korunmasını sağladım. Bu dünya sadece biz insanların değil. Herkesin duyarlı olması lazım.”

 

Kaynak: AA

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.