Tanem Sivar’ın İki Köpeğini Zehirleyerek Öldüren Komşusu Hapis Cezası Aldı

Ülkemizde hayvanlara yapılan eziyet, toplu katliamlar ve tecavüzler ne yazık ki çoğu zaman cezasız kalıyor ve suçu işleyen kişiler para cezası ödeyip ellerini kollarını sallayarak dolaşmaya devam ediyor. Ancak bu kez sevindirici bir haber geldi ve zehirleme yoluyla iki köpeğin ölümüne sebep olan sanık cezasız kalmadı!

Sunucu Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana’nın köpeklerini zehirleyerek köpeklerin ölmelerine yol açan komşuları Kaan Ü. hapis cezası aldı. Erteleme, para cezasına çevirme veya iyi hal indirimi uygulanmadan verilen ceza süresiyse tam 1 yıl 7 ay ve 20 gün.

 

Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana’nın iki köpeğini öldüren sanık hapis cezası aldı

 

7 Kasım 2017’de çiftin komşusu olan Kaan Ü., Django ve Pamuk adlı iki köpeği zehirleyerek öldürmüştü

 

Marmaris’te yaşanan korkunç olayın ardından sanık ‘mala zarar verme’ suçundan hapis cezasına çarptırıldı

 

1 yıl 7 ay 20 gün olan hapis cezası verilirken erteleme, para cezasına çevirme veya iyi hal indirimi uygulanmadı

 

Tanem Sivar, sosyal medya hesabından haberi böyle duyurdu

“1 yıl 7 ay 20 gün! Vicdanlarımızı her daim sızlatan “erteleme” yok “para cezasına çevirme” “iyi hal indirimi” yok. Bu kararın ne denli değerli olduğunu biliyor ve çok teşekkür ediyoruz. Her birinize desteğiniz ve sevginiz için, tüm basına sadece Django ve Pamuk değil... Sahipli sahipsiz tüm canlara sahip çıkıp dikkat çektikleri için, bizimle birlikte 1,5 yıldır mücadele veren ve karar açıklandığında bizimle beraber ağlayan muhteşem avukatlarımıza... Bu karar için çok mutluyuz Django ve Pamuk huzurla uyusun ama tüm hayvanlar için artık çıkması gereken o kanun için aynı şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz! Hep birlikte 🙏  Artık hayvanlara zarar vermeden önce durup bir kez daha düşünün bence!”

 

Umarız bu karar sahipli ve sahipsiz tüm hayvanlara karşı işlenen suçlar için örnek teşkil eder!

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.
  • (1) Haksız yere ve SAHİPLİ HAYVANI öldürme eylemi mala zarar verme suçu suçunu oluşturduğu için bu ceza verilmiştir. (2) Ayrıca kişinin hayvanın kendisine ait olduğunu ilişkin istikrarlı şekilde belirtmesi yeterli değildir. Bunun yanı sıra hayvanın kimliklendirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sanığın atılı suçu işlediğini gösterir, mahkumiyetine yeter şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delilin bulunmadığı gerekçesiyle beraat kararı verilir. (3) SAHİPSİZ HAYVANI öldüren kiş sadece idari para cezası ile cezalandırılır.

    11 ay önce

  • iki canın cezası 1 yıl mı!!hemde kasıtlı zehirliyerek öldürmüş?

    1 yıl önce

  • 👍👍👍

    1 yıl önce