Yaptıkları Cesurca Hareketlerle İnsanların Hayatını Kurtaran 11 Kahraman Köpek

Köpekler yalnızca bize sonsuz sevgilerini sunmakla kalmaz, aynı zamanda bizi sahiplenir ve korurlar. Üstelik yalnızca ev güvenliğini koruması gibi temel bir korumadan bahsetmiyoruz. Bomba ve uyuşturucu bulmak üzere eğitilip büyük felaketleri önleyen köpekler, engelli insanlara rehberlik etmek üzere eğitilen köpekler, terapi köpekleri ve herhangi bir eğitimi olmasa da hayat kurtaran daha nice özel köpek…

Sizler için Bored Panda’dan derlediğimiz bu içerikte köpeklerin yaptığı inanılmaz kahramanlıklardan örnekler var. Her biri köpek dostlarımızın ne kadar sadık, akıllı ve sevgi dolu olduğunu kanıtlayan bu hikayeleri okuduğunuzda onların ne kadar muhteşem canlılar olduğunu bir kez daha göreceksiniz.

 

#1 Tam 4 kez kurşun yemesine rağmen saldırganı etkisiz hale getiren köpek Layka

Asker köpeği Layka, kalaşnikofla ateş açan bir isyancıdan 4 kurşun yedi; buna rağmen onu etkisiz hale getirmeyi ve kendisini tutan askeri kurtarmayı başardı. 7 saat süren bir ameliyatın ardından yaşama tutunmayı da başaran bu kahraman köpeğe madalya verildi.

 

#2 Kamyon çarpmak üzereyken gördüğü çocuğu yoldan iterek hayatını kurtaran köpek Geo

Charlie Riley isimli bu çocuk, karşıdan karşıya geçerken hızla gelen kamyonun altında kalacaktı ancak kahraman köpek Geo aniden fırlayıp çocuğu itti ve kamyonun altına kendisi girdi. Birkaç kez ameliyat geçiren köpek şimdi evinde iyileşiyor.

 

#3 Havlayarak sahibini gaz kaçağından kurtaran köpek

Bu kahraman köpek, evdeki gaz kokusunun farkına varmayan sahibini uyarmak için yarım saat boyunca havladı ve sonunda ev halkını dışarı çıkararak onların hayatını kurtarmayı başardı.

 

#4 Buzda düşüp boynunu kıran sahibini kurtarmak için 24 saat onu sıcak tutan köpek Kelsey

Bu adam ayağında terlik ve üstünde tişörtle evinin önüne çıktığında hava -4 dereceydi. Ayağı buzda kayınca düşüp boynunu kırdı ve kıpırdayamaz hale geldi. Kahraman köpek Kelsey, karlar içinde yatan sahibinin yanına uzanıp onu 24 saat boyunca sıcak tuttu ve sürekli havlayarak komşuların dikkatini çekmeyi başardı. Vücudunu sıcak tutmasaydı neler olacağını düşünmek bile istemiyoruz…

 

#5 7 kişi, 2 köpek ve 4 kediyi yangından kurtaran görme engelli köpek Molly

Gece uyudukları sırada evlerinde yangın çıkan bu aileyi köpekleri Molly kurtardı. Onları uyandırıp evden çıkmalarını sağlayan Molly, sadece insan sahiplerini değil evin diğer kedi ve köpeklerini de kurtarmış oldu.

 

#6 Uykusunda boğulmak üzere olan bebeğin hayatını kurtaran köpek Abbie

Bebek Benjamin uykusunda boğulmak üzereydi ve durumu fark eden köpek Abbie hemen anneyi uyarıp onun dikkatini çekerek bebeğin hayatının kurtulmasını sağladı.

 

#7 Meksika’daki büyük depremde 52 kişinin hayatını kurtaran Frida

Geçtiğimiz Eylül ayında Meksika’da 7.1 şiddetinde bir deprem meydana gelmiş ve yüzlerce insan bu felakette hayatını kaybetmişti. Ancak bir kurtarma köpeği olan Maggie sayesinde, enkaz altında kalmış olan 52 kişinin hayatı kurtuldu.

 

#8 Onu ötanaziden kurtaran sahibinin oğlunu ölümden döndüren köpek TatorTot

TatorTot isimli bu köpek, ötanaziyle uyutulmasına birkaç saat kala kurtarılıp sahiplenilmişti. Sahiplenilmesinden yalnızca 1 hafta sonra, bir gece vakti delice koşturup havlamaya başladı. Sahibi onun enerjisini atamadığını sanmıştı ancak köpek pes etmiyordu. Kahraman köpek TatorTot, sonunda sahibini yerinden kaldırıp uykusunda nefesi kesilmek üzere olan 4 yaşındaki oğlunun yanına götürmeyi başardı. Bu sayede küçük çocuğun hayatı kurtuldu.

 

#9 Sahibine otobüsün çarpmak üzere olduğunu görünce yola atlayıp onu kurtaran köpek Figo

Rehber köpeği olan Figo, görme engelli sahibine bir otobüsün çarpmak üzere olduğunu fark edince ikisinin ortasına atlayıp darbenin büyük bir kısmını kendisine aldı. Onun kahramanlığı sayesinde sahibinin de hayatı kurtuldu.

 

#10 Sahibini bıçakla tehdit eden sevgilisinden kurtarırken 12 kez bıçaklanan köpek Chako

 

#11 Bilinci kapanan sahibinin üzerine yatarak trenin ona çarpmasını önleyen köpek Lilly

Köpeğini yürüyüşe çıkaran Christine Spain isimli kadın aniden rayların üstüne yığılıp bilincini kaybetmişti. Karşıdan hızla gelen tren, kondüktörün tüm çabasına rağmen duramıyordu. Onu raylardan çekmeye çalışan köpeği Lilly bunu başaramayınca sahibinin üzerine yatıp onu darbeden korumuş ve trenin altında kendisi kalmıştı. Kahraman köpek Lilly şiddetli biçimde yaralanmış ve sağ ön bacağını kaybetmişti ancak sahibini kurtarmayı başardı.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.