Acil sahiplendirme - Hatay

Uyarı: Evcil hayvan sahiplenirken mama, aşı, taşıma bedeli gibi gerekçelerle ücret talep eden kişilere itibar etmeyin.
Arkadaşım, evimizin neşesi tavşanımla yurtdışına taşınacağımız için yollarımızı ayırmak zorunda kalıyorum. Hiç gönüllü olarak yazmıyorum bu satırları fakat onu yurtdışına çıkaramayacağımızı öğrendikten sonra başka çarem kalmadı. Barınaklara güvenip veremem çünkü çok hassas ve barınaklarda hayvanların iyi bakıldığını düşünmüyorum. Ben ve ailem evde onu evladımız gibi büyüttük. Daha 2 günlükken sahiplendim onu şu an 2.5 yaşında. Evde bizimle büyüdüğü için tamamen evcil ve hassas oldu. Dış dünyayı tanımıyor çok savunmasız asla tek bırakılmaz yoksa ölür. Tuvalet eğitiminden tutun bütün şeyi öğrettik. Acıkınca buzdolabının önünde zıplar, tuvaleti gelince yanınıza gelir ve sizi ısırmaya çalışır ki anlayın onu tuvaletine koyun. Mutluyken dişlerini gıcırdatır, üzgünken poposunu size döner yüzünüze bakmaz. Sarı küçük elmalardan yemeğe bayılır havucu hiç sevmez, kayısıya alerjisi var boğazına yapışıyor. Yulaf, tuzlu kabak çekirdeği, ekmek, salatalık, elma, taze(yeşil) mısır yaprağı, pirinç pilavı onun en sevdiği yemeklerdir. Yuvasının yanına talaştan tuvalet ve küçük bir kaba su koyarsanız ihtiyacı olduğunda ordan karşılar çok su içmeyi sevmez arada siz onun önüne koyup hatırlatırsınız. Haftada 1 defa bebek şampuanı ile sadece vücudunu yıkabilirsiniz, kulaklarına ve başına su gelmemeli yoksa ölür. Her ay dişleri uzadığı için onları bilemesi lazım bu yüzden ona karton-kağıt gibi kemirebileceği şeyler verirseniz çok iyi olur aksi halde yemek yiyemez ve halsiz düşer. Çocukluğumdan beri bir sürü hayvan sahiplendim hepsiyle arkadaş oldum ama insan büyüdükçe bazı şeylerden kopması çocukken olana göre daha zor oluyormuş şu an 21 yaşındayım ve bu satırları gözlerim dolu dolu yazıyorum. Lütfen can dostuma gerçekten iyi bakacak olanlar bana ulaşsın.
İlan Sahibi : Sabrin Eslikızı
İlan Tarihi : 30.08.2019
Şehir : Hatay
İlçe : Antakya
Pet Türü : Diğer
Pet Cinsi : Tavşan
İletişim : sabrin.eslikizi@gmail.com İletişim bilgilerini görmek için tıkla.
Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.
  • MERHABA BAHÇELİ EVİM VAR BENİMDE BENEKLİ ADINDA KIZIM VARHÜR GEZİYOR KAH EVDE KAH BAHÇEDESABAH OLUNCA KAPIYI TIRMALIYOR BAHÇEYE ÇIKMAK İÇİN YADA YATAĞA ZIPLAR YATAKTA ARKA AYAKLARINI HIZLA VURURSİZİ İYİ ANLIYORUM BEBEKLİKTEN BERİ YANIMDA EVİN BİR PARÇASI BAZEN SAKLANIR YALANDAN RESMEN İNSAN GİBİ BİZİMLE OYUN OYNAR ENÇOK KIZIMI SEVER OĞLUMLA ANLAŞAMAZNEYSE SAMSUNDAYIM ALMAK İSTERDİM AMA UZAK ...

    6 ay önce

  • Merhabalar ben Bilal. Öncelikle içinde bulunduğunuz durumu çok iyi anlıyorum. Sizin adınıza çok üzüldüm. Benim de Mükremin isminde bir tavşanım var ve çoupum kadar seviyorum. Eğer başka talibi yoksa tavşanınızı sahiplenmek isterim.

    6 ay önce