Kedi İsimleri

Yeni bir kedi sahiplendiğinizde yapmanız gereken hazırlıkların yanı sıra, kedinize bir de isim seçmeniz gerekir.  Kedi isimleri kedinizin fiziksel özelliklerinden yola çıkılarak koyulabileceği gibi karakterinden, huylarından esinlenilerek de koyulabilir. Kedi isimleri konusunda çeşitli öneriler görmek, popüler kedi isimleri hakkında bilgi edinmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Kedilerin fiziksel özelliklerini yansıtan kedi isimleri çok sık kullanılır ve seçim yapmayı daha kolay hale getirir. Kedilerin tüy renklerinden yola çıkılarak koyulan kedi isimleri arasında şunlar vardır;

Beyaz kediler için Pamuk veya Köpük, gri kediler için Duman veya Bulut, sarı-turuncu kediler için Sarman veya Portakal, siyah kediler için Zeytin veya Kömür sık kullanılan kedi isimleri olarak önerilebilir.

Kedinizin göz renginden yola çıkarak koyabileceğiniz popüler kedi isimleri arasındansa Maviş, Kehribar, Boncuk veya Çakır’ı örnek verebiliriz.

Kedi isimleri konusunda belirleyici olabilecek diğer bir özellik de kedinizin karakteridir. Oyuncu ve hareketli bir kediniz varsa Zıpır veya Şımarık, çok konuşkansa Mırmır, daha sakinse Uykucu veya Tembel gibi kedi isimleri tercih edebilirsiniz.

Kedi isimleri genel olarak dişi veya erkek kedi fark etmeksizin her iki cinsiyete de uyum sağlar. Ancak yine de cinsiyete göre tercih edilen popüler kedi isimleri de vardır. Dişi kediler için en çok tercih edilen kedi isimleri arasından şunları örnek verebiliriz; Mia, Prenses, Maya, Kontes, Hera, Venüs veya Zilli. Aynı şekilde popüler erkek kedi isimleri arasından da şunları önerebiliriz; Paşa, Leo, Oscar, Prens, Miço, Ares veya Aslan.

Petsbook kullanıcılarına danışarak kedi isimleri konusunda yardım alın

Kedi isimleri arasından hala bir seçim yapamadınız mı? Petsbook’ta Soru-Cevap bölümünde konu başlığı açarak veya kedinizin fotoğrafını paylaşarak diğer kullanıcılardan kedi isimleri konusunda yardım isteyin. 

Kedi İle İlgili Blog Yazıları

Evcil hayvanlarla ilgili bilmeniz gerekenler, bakım rehberleri ve daha fazlası.

Kedi Sahiplenme İlanları

Beni çok sevecek bir aile arıyorum. Kimsesizim, bakıma ve sevgiye muhtacım. Beni sahiplenirsen mutlu bir aile olabiliriz, ne dersin? .

Kedi İle İlgili Sorular ve Cevapları

Evcil hayvanınızla ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevapları bu sayfada