ağız tasmasına nasil alıştırır?

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • ağız tasmasına nasil alıştırır?

  merhaba arkadaşlar, daha önce böyle bir sorun yaşamadıgim için yazıyorum.köpeğim rottweiller kangal kırması, daha onceki köpeğimiz(minyatür schnauzer) diski yesede küçükken şimdilik yerden birşey yemiyor ilk defa bu kadarını goruyorum ki köpeğim sanki evde beslemiyormusum gibi herşeyi yiyor dışarıda bu yüzden yardıma ihtiyacım var. zeytini barınaktan açlıktan kas erimesi olmuş buyüzden arka ayakları tutmuyor ve yuruyemiyor şekilde aldik. çok iyi besledik ve çok iyi toparlandı barınaktan kanlı ishal gelsede (iyileşti). sürekli birşeyler yemeye çalışıyor dışarıdan dal taş çim ve insanların koyduğu yemekler. hepsini geçtim yaz geliyor ve insanlar dışarı daha çok çıkıyor, ne yazikki belediyemiz çok sorumlu değil ve saldırgan sokak köpekler rehabilite edilmediğinden insanlar köpeklerden hoşlanmıyor. gün olur zehirli yiyecek koyarlar diye korktuğumdan ağızlık aklıma geldi zaten bir veterinerin tavsiyesiydi. aldım bir kez zorla taktım ki çok zorlayıp çıkarıyor. demin tekrar takip gezdireyim istedim bu sefer bana saldırdı. köpeğini bu anlamda egitebilen var mı? hem ağızlık hem yerden yememesi yönünde.bu arada otur bekle tarzı eğitimimiz var idare edebilir lideri görüyorda. eğitimi varken bu tasma olayında hepsini unutmuş gibi davranıyor.

  11 ay önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • yani zeytin canı yanmayan bir köpek çünkü 4 sokak köpeği zeytini baya yaraladı tepki bile vermedi (köpekler bizi karanlığa kadar takip etmişti zeytin hemen yere yattı ama baya saldırdılar), sonrasindada yaralandığını fark etmedi, öyle bir köpek aksine oyun oynuyor sanıyor

  11 ay önce

 • Köpeğinize bir şey olacak diye korkuyorsunuz ama ağızlık takmanızı önermem

  11 ay önce

 • Köpeğin zorluk çıkarıyorsa ağızlık takma derim. Dışarıda yemek yememesi için yediği anda hayır diye sert komutlar verin sizi dinlemiyorsa burnunu hafifçe sıkın her yemek yemeye çalıştığında burnunu sıkın rahatsız olup yaptığının yanlış olduğunu anlayacaktır.

  11 ay önce