eğitim

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • eğitim

  Merhabalar, yeni evladım Bulut 4.5 yaşında kısır erkek bir kedi. Çok akıllı ama değişik huyları var. Mesela el yıkama lavabomun içine kakasını yapmak mutfak tezgahının üzerinde uyumak gibi. Aşırı tüyü döküldüğü için büyük problem oluyor. Diğer kedilerime şşş diyip parmak salladığımda anlıyorlardı ama Bulut anlamıyor. Ne yapacağımı şaşırdım cünkü gerçekten bu hali beni zorluyor her sabah yüzümü yıkadığım yerde kedi kakası görmek hiç güzel değil, yemek yaptığım tezgahta uzun beyaz tüyler görmek hiç hijyenik değil. Artık evde yemek yiyemez oldum. Bir Kaç kez su attırdım yüzüne korksun diye suya da tepki vermiyor. Ne yapmam gerekiyor? Acil yardımcı olun lütfen.

  1 yıl önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • kedinizin tüyleri icin de tarak haricinde, biyotin,zinc ve lesitin takviyesi alabilirsiniz. Kullandığınız mamanin kalitesi bile onemli bu konuda.

  1 yıl önce

 • Banyo'nun kapısını kapalı tutun,tuvalet alışkanlığıni değiştirmiş,belki de tuvaleti koktuğu icin beğenmiyor olabilir,bentonit kum kullanin topaklastigi icin temizlemesi kolay,posetle kolayca tas alır gibi aliyorsunuz tuvaletini. Tezgahıda meşgul edin üzerine tencere,tava birşey koyun o zaman yatamaz. Evde kediniz icin özel yerleri olsun. Kedi yatagi falan alabilirsiniz yada karton kutular,kediler karton kutuları cok sever.

  1 yıl önce