ekmek icin havliyor

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • ekmek icin havliyor

  benim evde baktığım bir kopegim kahvaltı masasında oturduğumuz da ekmek istemek için havlıyor farkında olmadan alıştırdık misafir geldiğinde de hiç susmadan havlıyor bu sorunu nasıl çözebilirim

  10 ay önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • gulfem hanım diğer başlıklardaki mama sorunuzu anlıyorum da hakkaten buradaki sorunuz ne alaka yani:)

  7 ay önce

 • tesekkurler

  7 ay önce

 • Aynı sorunu ben de yaşadım, Alman kurdum var evde böyle durumlarda sert ceza sistemi uyguladım kısa sürede rahat ettim. İstenmeyen davranışlarda ceza olarak her ne kadar istemeyerekte olsa evde ki boş bir odaya bir süre düşünmeye ve yaptığı davranıştan dolayı ceza aldığını bilsin diye koyup kapattım. Çok inatlaştığı da oldu süreyi davranışına göre uzattım birkaç saate kadar çıktığı oldu ayrıca o odada kesinlikle bişey yemesin bir süre su bile olmasın süre kısa olmak şartıyla tabiki. İyice sıkılmasını sağlayın içerde sonra kapıyı açınca uyarı şeklinde konuşun çıktığı zaman aynı şekilde devam etmemesi gerektiğini az çok farkeder zaten. Sonra da siz yemek yerken uslu durmasını ödüllendirin severek, okşayarak. Bu şekilde tekrar ederek istediğiniz sonucu alıcağınızı düşünüyorum. Ben de işe yaradı umarım sizde de yarar.

  10 ay önce

 • teşekkürler

  10 ay önce

 • bir süre sıkı yönetim uygulamalisiniz onun köpek olduğunu ve insan yemekleri yiyemecegini anlatmak için. yada ekmeği ödül haline getirebilirsiniz en kötü. kısacası hak etmesi gerektiğinden masada istemeyez. diyabete yatkınlığı yada alerjisi yoksa icindekilere çok olmadığı sürece dokunmaz, ama masadan yemek istemesi kötü birşey.

  10 ay önce

 • vee mama onerisi geliyor 😁😂🤣

  10 ay önce

 • ekmek için havladiginda hayır diyin. asla da ekmek vermeyin. merakımdan soruyorum da ,hangi mamayı veriyorsunuz?

  10 ay önce