erkek kedim koku bıtakıyor

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • erkek kedim koku bıtakıyor

  Merhaba arkadaşlar. Erkek kedim 1,5 yaşında ve evin belirli yerlerine koku bırakıyor. Bunu önlemek için ne yapabilirim. Kısırlaştırmak istemiyorum. Dişi kedi de bulamadık. Önerebileceğiniz bir şey var mı?

  1 yıl önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • Hepinize hayvanlarınızla beraber uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum. Dilerim onlar adına her zaman en doğru kararları alırsınız. Benim için en önemli iki konu:1- satın alma sahiplen2- kısırlaştır.Bu doğrultuda davranırsak daha az mağdur bırakırız ardımızda, unutmayın.

  11 ay önce

 • Evet evet tam da o. Royal Canin, Hills, Acana vs... bunlar. Ucuz, markasız ya da palavradan markalı ama besin değeri olmayan mamalar kullanmazsanız sıkıntı yok. Bazıları Goody, Whiskas vs kullanıyor bunlar ciddi sorunlara sebep olabiliyor özellikle kısır ve erkek kedilerde. Kullandığınız mama iyi bir mama yani sizin tosuna hiçbir şey olmaz, bir mucize eseri olursa da çözümsüz değil. Kısırlaştırılmazsa çözümsüz sorunlar var.

  11 ay önce

 • İyi mamadan derken ? Kısırlaştırdıktan sonra hangi markalar iyi? Şuan royal canin fit32 kullanıyorum.

  11 ay önce

 • bn kisirlastirmaya karsi degillim bu tamamiyle gorus meselesi.. bn kopegim yavrus olaun bi kopek daha istyorum ksirlastirmayida dusunuyorun acikcasi.. bna sanki dogasiyla oynaniyor gibi gelio yoksa bni yanlis anlama elz tok bnce bu tercih meselesi..

  11 ay önce

 • Benim de 2 köpeğim, 3 kedim var. Cümlesi kısır. Kedilerin iki tanesi 11 yaşında. Hiçbir sıkıntıları yok. Yarın birgün elbette olabilir, olacaktır ama bunu asla kısırlaştırmaya bağlamam. Kastrasyon ameliyatı ile kanserin hiçbir alakası yok. Özellikle cins hayvanların genetik kimi sorunları oluyor maalesef. Bu yüzden özellikle risk grubundalar kısırlaştırılsın veya kısırlaştırılmasınlar. Doğa demişsiniz, bu hayvanların genetiği de doğası da çooooktaaan bozulmuş zaten. Birçoğu laboratuvar köpeği, kedisi hangi doğadan bahsediyoruz? İçtenlikle dilerim umarım yarın bir gün pişman olmazsınız hem kendi köpeğiniz hem de doğacak yavrular adına. Siz istediğiniz kadar ahlaki davranıp ücretsiz sahiplendirme yapın, maalesef insanımız yeterince ahlaklı değil hayvanlar konusunda. Güzelliğine kanıp, çocukları gönül eğlendirsin diye sahipleniyo sonra da biraz büyüyünce atıveriyorlar sokağa. Nice cins köpekler topladık bu sokaklardan, iyi biliriz. Bir de yeterince hayvan yok mu yuvaya ihtiyacı olan? Bırakın onlar yuva bulsun siz yeni yuvaya muhtaç hayvanlar üretmeyin. Kendi hayvanınıza da kötülük etmeyin. Onlar insanlar gibi anne olayım hayali kurmuyorlar. Bakın komşumuz harika bir sivas kangal sahiplendi, muhteşem iyi huylu bir köpekti, sevecen, diğer hayvanlarla iyi anlaşan. İlk kızgınlık dönemine kadar bu böyle devam etti. Kısırlaştırın diye bin kez söylememize rağmen gidip çiftleştirdiler. Ardından hayvan bir süre sonra yeniden kızıştı beni bebekliğinden beri bilmesine rağmen bana bile ısırmak üzere hamle yapmaya başladı. Bir sürü kişiyi de ısırdı bir ton şikayetle uğraştılar. Kısırlaştırın dedik yine, doğası dediler sizin gibi. Ardından birgün zincirini koparıp kaçtı, araba ezmiş hayvanı. Şimdi bunun vebali kime? Sizinki süs köpeği evet belki ısırmaz belki kaçmaz ama şunu söylemek istiyorum bu hayvanların dengelerini ne kadar bozabiliyor bu durum tahmin bile edemezsiniz. Bir kez anne olmaları da yetmiyor bu sorunun önüne geçmek için. Yapmayın etmeyin nolur demekten başka çarem yok. Elbette karar sizin kararınız, hayvanlar sizin hayvanlarınız.

  11 ay önce

 • bn arkadasim kopegi yeni kisirlastirildi evde yatiyor

  11 ay önce

 • bn kopegim var hicte kisirlastirmayi dusunmuyoeum hic dogasiyla oynuyamam yavrulara ii bakack ucretsiz verdigim sozleme yaparim garantite alirim. kisirlastirmk bncd kolaya kacmaktir ( 3 kopegimide kisirlastidm 3 de kanserden öldu ) sansmi tesaduf bileemme ama kisirlastirmanin tek yarari yavrulari olamamsi... yada zarari ( kisiye gore degisir

  11 ay önce

 • Çok sevindim öyle olmasına. Yalnız bir tavsiyem daha var veteriner hekiminizi de değiştirin. Kısırlaştırma sonrası kilo alması, fus gibi sorunlara engel olmak adına iyi mama yedirin, hiçbir şey olmaz. En yaygın sorunlar bunlar oluyor onların önüne de iyi beslenme ile rahatlıkla geçebiliyorsunuz. Kısırlaştırmazsanız daha ölümcül neticeleri olabilir. Hayvanın her kızıştığında çektiği eziyet de yanında cabası. Bütün hekimler kısırlaştırma yapın diye bas bas bağırırken ve bunun faydaları binlerce makalede açıklanmışken kısırlaştırmadan taraf olmayan bir hekim, kusura bakmayın ama, cümlemizden daha bilinçsiz demektir. Dilerseniz başka hekimlerle de görüşün içiniz rahat etsin.

  11 ay önce

 • kisirlaastracan onemlemk icin

  11 ay önce

 • Elz tok arkadaşım. Ben çok araştırdım ve herkes gibi benim kedim de çok kıymetli benim çocuğum gibi. Tırnağına zarar gelmesine dayanamam. Ben o bildiğin canilerden de değilim yavrularına babası gibi sahip çıkarım. Ben hususi veterinere de danıştım o da hastalanabilir dedi. Adı üstünde veteriner ona inanmayacağım da bilinçsiz indanlara mı inanacam. Korkum bu yüZden. Bu gidişle kısırlaştıracam sanırım. İnşallah hiçbir sıkıntı yaşamayız. Tecrübesi olan arkadaşlardan da faydalanmak için bu konuyu açtım. Bilgi için herkese teşekkürler.

  11 ay önce

Daha fazla cevap göster