Erkek Scottish Bakımı

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • Erkek Scottish Bakımı

  İyi akşamlar. Benim 1yaşında erkek scottish kedim var. Büyüdü artık ve erkek kedilerde bölge belirlemek için evin kenarlarına idrar yapma sorunları oluyormuş. Bu idrar sorununu nasıl çözeriz. Kısırlaştırmak istemiyorum. Çözüm bulmuş tecrübeli olarak yardımcı olursanız sevinirim. 😊

  1 yıl önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • Tamamdır çok teşekkür ederim.

  1 yıl önce

 • malesef normal bir durum nefesi çünkü kediniz eskilerden beri genetiği ile oynanmış cins adı verilip ticarete açılmış bir can ve genetiği bozulmuş genlerinde bu hastalık ve acı devam ediyor. kısırlaştırmak kokunun tek çaresi ve olaki bir kanser durumu ortadan kalkar kısırlaştırma huzuru ve ömrü uzatır. çiftleştirmekde kokuyu geçirmez aksine dediğim gibi acı çekecek bir sürü can dünyaya getirir vebali var.

  1 yıl önce

 • Benim scottish hakkında bir sorum daha var. Benim kedimin gözlerinde bazen sulanmalar ve nefes alırken fısfıs nefesinin sesi sürekli duyuluyor. İnternetten yaptığım araştırmalara göre ise bu scottish kedilerin burun yapıları biraz içe doğru basık olduğundan dolayı genelde bu sorunlar yaşanıyormuş. Normal bir şey mi hastalık mı bilemediğim için sormak istedim. Bu sorunun aynısını toplulukta da paylaştım. Burayada yazayım dedim yinede :)

  1 yıl önce

 • Cevaplarınız için teşekkür ederim. İnternettende baya bir araştırma yaptım. Galiba tek çözümü bu ama bakalım durum nasıl ilerlicek kısırlaştırma işini en son çare olarak kullanacağım.

  1 yıl önce

 • Sadece idrar sorunu değil yakında şımarmalar da artacak benimde erkek iran kedim var ben bir çözüm bulamadım hemen kısırlaştırdık

  1 yıl önce

 • kısırlaştırmak istemiyorsanız en uygunu veterinere göstermek veteriner en uygun çözümü söyler

  1 yıl önce

 • malesef bunun çözümü yok. çiftleştirseniz de yapmaya devam edecek. tek çözüm kısırlaştırmak

  1 yıl önce