gunaydin

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • Teşekkür ederim tavsiyeniz için .

  3 yıl önce

 • Buğra Bey tasmasız yanınızdan yürütmek yada diğer komutları uygulatmak ileri itaat eğitimi kapsamına girer..Kısaca şöyle anlatabilirim uygun bir alanda takip komutu kullanarak ödüllendirmelerle veya diğer pozitif yöntemleri kullanarak çalışmalar yapmalısınız..

  3 yıl önce

 • Ben yanlis yazmisim pardon benim tasmayla yurutmede sikintim yok ben tasma olmadan yurutmeye alistiramadim. 😀

  3 yıl önce

 • Merhaba buğra bey öncelikle eğer kullanıyorsanız bel tasması veya flexi tasma tarzı tasmaları kullanmayı bırakın ve boyun tasmasına geçin boyun tasmasınıda köpeğinizin kulak arkasına gelecek şekilde yukarıya çıkararak sabitleyin .Tasmayı ve kayışı bu şekilde kullanmak size bu konuda kolaylık sağlayacaktır ..Ve yürüyüşe başlamadan önce köpeğinizi koşturup enerjisinin çoğunu tüketebilirseniz yürüyüşünüz esnasında daha sakin yürür..

  3 yıl önce

 • Merhaba. Boyun tasmalarından çok hoşlanmasamda çekmeden yürümesi için ilk adım boyun tasması malesef. Gezmeye çıkmadan yanınıza köpeğinizin sevdiği ödül mamasını alın. Gezerken tasmasını uzun bırakmayın ve sol yanınızda yürümesini sağlayın.Çekmediği zamanlarda ödül mamasını verin ve aferin deyip sevin. Bu antremanla yol kat ederseniz bence. Ben anlatıyorum ama lady yi hala çekmeden yürümesi için eğitemedim :D

  3 yıl önce