Isırma problemi

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • Isırma problemi

  Arkadaşlar Luna 4 aylık oldu ve sanırım süt dişleri düşeceği için çok fazla ısırmaya başladı. Kanatana kadar ısırıyor ve asla söz geçiremiyorum. Yapmaması gerektiğini nasıl anlatabilirim?

  9 ay önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • Dediğiniz kanallara bakacağım çok teşekkür ederim :)

  9 ay önce

 • Jackson Galaxy kedi davranışı konusunda benim kafamı acayip açtı. Kendi youtube kanalı da var, kısa kısa çok güzel bilgiler veriyor. My Cat From Hell adında bir programa çıkıyor aynı zamanda, saldırgan kedi sahiplerinin evlerine gidip ödevler vererek evin huzurunu sağlıyor :) Bağırmak, itmek falan bu tarz ilkel şeyler yapmadığınızdan zaten eminim. İlginç bir şey, ben de kardeşime ders çalıştıracağım zaman hareketleniyor bizimki. Yemeğe dadandığı zamansa koklatıyorum, beğenmeyip gidiyor :)) Sonra 40 kere daha geliyor... Diş kaşıması için matatabi çubuğu ya da şu bebeklerin diş kaşıma oyuncakları belki işinizi görür diycem ama kediler de her şeyi beğenmiyorlar ki :) Bir yerde okuduğuma göre, anne kedilerin yavruları zaptetmek için enselerinden birkaç saniye hafifçe yere bastırırlarmış. Ben denediğimde daha çok ısırdı ama.

  9 ay önce

 • Seda Hanım aynen dediğiniz gibi yapıyorum ama fayda etmiyor. Evin bütün perdeleri açık sürekli dışarıyı seyrediyor ama ders çalıştığım zaman ya da yemek yiyeceğim zaman asla gitmiyor. Biliyorum oyun sanıyor ve oynamak istiyor ama o an onu yapamayacağımı tam anlatamıyorum. Zaten her gün ciddi anlamda oyun oynuyoruz, seviyorum da. Dediğiniz videolara bakıcam çok teşekkürler 😻

  9 ay önce

 • Elini ısırdığı an da bağırıp yanından iterek uzaklaştır benim şimdiki yöntemim bu

  9 ay önce

 • Benim kedim de köpeğim de mahfetti beni köpeğe ödül ceza yoluyla öğrettim de kedi 5 aylık hala ısırıyor ben de bağırıp kovuyorum bence az sert davransan Bi sıkıntı olmaz. Önceden çok şımarttım tepeme çıktılar şimdi köpek akıllı kediyi eğitmeye başlıyorum az az

  9 ay önce

 • dayanacan

  9 ay önce

 • Yanlış davranışında kediyi görmezden gelmeniz ve asla severek ödüllendirmemeniz gerek. Heykel gibi bir süre durup 5-10 dk boyunca onu yalnız bırakın ya da görmezden gelin. Kedinin av enerjisini atması gerek. Bunun için onu sabah akşam en az 20'şer dakika oynatarak yorduğunuzdan emin olun. Ucuz bir kedi oltası işinizi görür. Onun dışında kedinizi iyi gözlemleyin, başka bir derdini anlatmaya çalışıyor da olabilir. Her şey olabilir. Geçmiş bir travma? Açlık? Can sıkıntısı? Bu arada şurası da çok önemli, kedi için en önemli şeylerden biri kendi alanına sahip olmaktır. Ona bu güveni vermeniz gerek. Sabah kalkar odamda ne değişmiş, kimin kokusu sinmiş diye dolanır. Akşam yatmadan önce koklar, gezinir, araştırır :) Kedi kumu onun alanının simgesidir. Bu yüzden evde birden fazla kedi kumu bulundurun der uzmanlar. Bir de kediniz eğer yüksek yerleri tercih eden bir kediyse, ona yüksek ve camdan kuşları, insanları izleyebileceği bir kedi evi ya da herhangi bir mobilya temin edebilirsiniz. Bu camdan seyretme olayına da: "kedi televizyonu" diyor Jackson Galaxy. Ancak her şeyden önemlisi "empati". Ve hayvanların bizden tek farkının fiziksel formları olduğunu bilmek. Onlar düşünebilir, birbirine şaka yapabilirler, sizin dışarıda neler yaşadığınızı duymaya can atabilirler. İngilizceniz varsa animal communication videolarını izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Umarım her şey yoluna girer. Benim kedimde işe yaradı :)

  9 ay önce