kedim çılgın gibi kolumuzu bacağımızı ısırıyor

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • kedim çılgın gibi kolumuzu bacağımızı ısırıyor

  Evde şuan kedim avcı ev halkı av gibi. Kulaklarını arkaya yatırıyor o an neremiz ona yakınsa oraya atlıyor ön bacaklarını dolayıp olabildiğince ısırıyor. Başta dişleri kaşındığı içindir diyorduk ama normal oyun ısırıklarına da benzemiyor. Yanlış bir şey mi yapıyoruz istemediği sevmediği bir davranışımız mı var anlayamadık. Tamam 4 aylık civarı oyun isteği had safhada biliyorum ama bu hareketleri normal oyuna benzemiyor. Safariye salsak aslanla kapışır o kadar saldırganlaşabiliyor. Nasıl sakinleştirebilirim?

  4 yıl önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • ısırdığı gün yemek vermeyin ozaman aklı başına gelir

  4 yıl önce

 • Buyuyunce hareketli hallerini ozliceksiniz ama ısırmalari devam edicek uzgunum ama benimki oyle 3yasinda halaaa sevmeye calisiyoruz kendisi istemiyosa isiriyo arka patileriylede patinaj cekiyo psikopat hahaha

  4 yıl önce

 • bence çok normal. ama dışarı çıkardığınızda onu koruyu çünkü benim kedim yaramazlığından öldü. yani daha küçükken çok yaramazdı. dışarı çıkmıştı. arabaların geçtiği yolun yanında direk vardı. direğe de ip bağlanmıştı iple oynuyordu. sonra oynarken yola gidince araba çarptı öldü. evde çok çılgınlık yaparsa ona ceza vermeyin. birazcık başını sevip yanından uzaklaşın. ama uzun süre ayrı kalmayın kedinizin yanına geri gelin. bence böyle :)

  4 yıl önce