kedim topallıyor

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • kedim topallıyor

  Sokaktan aldığım ve 3 aydır baktığım kedimin bir ay önce sol patisi sıkıştı veteriner kırık olmadığını sadece ezilme olduğunu söyledi ağrı kesici yaptı yaptığı gibi kedi basmaya başladı 2 günlük etkisi vardı ama 2-3 hafta basmaya devam etti bir iki gün önce kedim yine topallamaya başladı tekrar vet ‘e götürdüm elini iyice kontrol ettikten sonra dokununca bağırması ya da elini hemen çekmesi gerekiyor ama öyle yapmıyor dedi 3-4 gün gözlemleyin olmadı röntgen çekeriz dedi. Sizce bu kadar zaman basmasına ramen şuan niye böyle oldu çok endişeliyim cevaplarsanız sevinirim..

  1 yıl önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • Bu da bir tür reaksiyondur. Ağrı kesici kedinizin kan türüne de bağlı seçilmelidir yoksa kedilerde kansızlık, kan kusma, kanlı tuvalet yapma, vb. rahatsızlıklar oluşturabilir.

  1 yıl önce

 • Cevabınız için teşekkürler. Ağrı kesicinin etkisi 2 günlüktü ama kedim 3-3,5 hafta gayet rahat bir şekilde bastı

  1 yıl önce

 • Veteriner ağrı kesici yapınca bir tür reaksiyon göstermiş olabilir. Bu nedenle basmıştır ama sonradan topallaması iç bir hasara yönelik bir durum

  1 yıl önce

 • Benim de baktığım kedilerden topallayanları oldu ama bir sorun olmadı bir süre sonra kendi kendine geçti. Bazı kediler topallıyor gibi yapıyordu hatta bir şey olmadığı halde, yemek verdikten sonra da eski haline dönüyordu :)

  1 yıl önce

 • ??

  1 yıl önce