köpek bakımı

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • köpek bakımı

  Alışverişten dönerken daha 2 aylık olmayan bi köpek buldum. Çok küçük ve korkuyordu. Hemen veterinere götürdüm ve çok pis olduğu için eve götürüp yıkadım şu an mışıl mışıl uyuyor :)) iki gün sonra aşılarını olmaya gideceğiz. Yavru köpek bakımı hakkında tecrübelerinizden faydalanmak isterim :))

  1 yıl önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • yatağına kılıf geçirin, hatta alezli su geçirmez olursa daha iyi, kılıfı yıkamak yatağı yıkanmaktan kolay çünkü.mamasını vermeden yukarıda tutun, oturmasını isteyin yada başka bir komut verin, köpekler anlamaz o mamayı sizin parayla aldığınızi, hak etmesi gerek, surulerdede böyledir. oturu hem öğrenir böylece, ilerledikçe yat, bana bak, bekle gibi konutlarda ekleyebilirsiniz.yapmasını istemediğiniz yerlere çiş yapıyorsa elma sirkesi ile silin oraları günaşırı, bir süre sonra alisacaktir.çiş pedi aldıysanız ve parcaliyorsa, yutması köpeği öldürebilir, gazete daha zararsız tercih edebilirsiniz yinede en kısa sürede iyi bir tuvalet eğitimi vermek önemli.yatağa alıyorsanız uyumak için ama o tüm gün agresif ise bir süre beraber yatmayın, çünkü sadece sürü lideri yukarıda yatar.dişleri kaşına bilir yada sizi lider olarak görmediği için sizi ısırabilir, balkon yada bir odaya kapatın 5 dakika kadar. kapıyı açtığınız da sakinlesmis oturmuş/yatmış ve dili dışarıda olmalı. köpeğin dilinin dışarıda olması gerginlik istemediği ve sizi sahip olarak kabullendigini gösterir.köpeğinizi ketoral şampuanla yıkayın. ben kızımı uyuz aldım diye hiç bırakmadım yıkamayı, haftada 1 ve mantar aşısı olmasakda mantar olmadı. ketoral şampuan insanlarda kullanılan bir mantar şampuanı ama yalamasina izin vermeyin yıkarken.bazen tutup gözlerine bakın, ilk o kacirmali çünkü ancak sürü lideri diğer köpeklerin gözlerine bakar.yada yere yatırın yanına oturun boynunu/başını hafifçe tutun (buda köpeğin bir teslimiyeti).yemek olarak haşlanmış yumurtayı kabuyla verebilirsin (ama kes, yutarsa bütün sorun olur) iyi protein ve kalsiyum kaynağı ama fazlaya kaçma sodyum oranı yüksek. bunun yerine bıldırcın yumurtası tercih edebilirsin.arasıra probiyotik laktozsuz kefir verebilirsin (laktozsuz çünkü bazı köpekler sindiremiyor). yine hergun bir kaşık yoğurtta.ishal olduysa tavuk ve pirinci haslayip, lapa haline getirip ver. kısa sürede toparlar.tavuğu hasta değilse pek verme, kepeklenme ve kaşıntıya sebep olabiliyor.iraden varsa köpeğinin disini her yemekten sonra fırçala. onlarda insanlar gibi dış hastaliklari yasayabiliyor.1.5 yaşına kadar pek ziplatma hatta ziplamayi öğretme, cinsi ne olursa olsun gelişimi tamamlanana dek kalça çıkığı riski var arttirmis olursun yoksa.

  1 yıl önce

 • Çok sevindim...Ne mutlu size..hayırlı olsun..karakterli bi cocuk olur insallah..arkadaşlar ne güzel anlatmış..tek diyeceğim çok sevin, dost olun..o sizden daha çok sever ve dost olur can olur

  1 yıl önce

 • Yatması için minder aldım ama inatla minderde yatmıyor :))

  1 yıl önce

 • Öncelikle yapmış olduğunuz bu güzel iyilikten dolayı sizi tebrik ediyorum köpek bakımı sorumluluk ister yavru köpeklerde önemli olan ishal olmaması kakasını sıvı gördüğün an veterinere götür çünkü kanlı ishale dönerse kurtulması çok zor mama olarak veterinerden mama al açık mama alma ve mamasını sürekli değiştirme bu tüylerinin dökülmesine ve vücudunda bazı değişiklikere sebebiyet verir en en önemliside şu evde baktığın yavru köpeğini sakın salınık bırakma kendine ait bir bölüm oluştur ve orada barınmasını sağla aksi taktirde seni odadan odaya geçirmeyecek yürümeni bile engellicek minik yaramazla uğraşıcaksın

  1 yıl önce

 • Ayrıca köpeğim geldiğinden beri adam akıllı bi şey yemedi. Yavru için mama aldım veterinerin dediği gibi sütlü suyla verdim. Mama kabına ekmek verdiğimde ise deli gibi yiyor. Mamaya nasıl alıştırıcam?

  1 yıl önce

 • aslında dillerini anlamaya çalıştım ve çok şükür kopegimle aramda inanılmaz bir bağ var

  1 yıl önce

 • Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Dediklerinizi uygulayacağım.

  1 yıl önce

 • bide anne köpekleri izledim kizdiklarinda ne yapıyorlar sverken nasıl seviyorlar ya da nasıl uyariyorlar

  1 yıl önce

 • sokak kopeklerine de hatta bi pitbull a da

  1 yıl önce

 • ben inanmıyorum kitabını aldım uyguladim sadece kendi kopegime degil

  1 yıl önce

Daha fazla cevap göster