mama onerisi

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • Her mama da bozmaz Evren bey. Hele ki N&D de asla bozmaz. Fikirlerinizi tabi ki paylaşıcaksınız ama genelin memnun kaldığı ve otoriterler tarafından sorunsuz kabul edilen bir mamayı tavsiye etmemek şaşırtıcı oluyor sadece ve sorgulama gereği duyuluyor

  1 yıl önce

 • gecis asamasindan bahsetmiyorum her mamada gecis asamasinda bozar nd bazi hayvanlarda surekli bozuk atiyo 2 hayvanda denendi yasandi yoksa buraya yazmazdim ayrica genelleme yapmadim sadece kendi fikrimi soyledim nese hanim yoksa hic yazmayalim buraya :)

  1 yıl önce

 • N&D yi mi önermiyosunuz Evren bey?Bir daha araştırmanızı ve ona göre yorum yapmanızı tavsiye ederim. Evet Acana N&D gibi kaliteli bir mamadır fakat içeriği açısından da ağır bir mamadır. Asıl Acana ya geçişler de sıkıntı yaşanılması çok olasıdır köpekler de. O yüzden geçiş aşamasın da veterinerler acana yı direk vermek yerine bir önceki mamasıyla karıştırılmasını sonra ki aşamalar da direk verilmesini tavsiye eder.

  1 yıl önce

 • evet ben aksini soylemedim zaten fiyat performans olrak onerdim onlari siz aradaki 200 lirayi farketmemis olabilirsiniz tabi :)

  1 yıl önce

 • bonacibo da reflex de nd den kat kat daha kötü mamalar. nd çoğu hayvana yarıyor ...

  1 yıl önce

 • nd yi bu aralar cok soyluyolar ben tavsiye etmiyorum meyveli oldugu icin bazi kopeklerde kakayi bozuyo acananin baliklisini tavsiye ederim onun disinda fiyat performans olarak bonicibo tavsiye ederim 2. secenek olrak reflex

  1 yıl önce

 • Gülfem hanım artık size birşey söyleyemiyorum, bilimsel bir araştırma göstermeden düz bir inanç ile alıyorsunuz, hafta sonu için şehir disindayim dönünce dediklerinizin yanlış olduğuna dair gerçek profesyonellerin yaptığı bilimsel makalelere sizi yonlendirecegim. somon OMEGA içeriğinden zengin olduğu gibi toksik madde açısındanda zengin bir balık. Britin tek eksiği glukozamin azlığı ki gerçekten ihtiyacı olan kişiler(kalça çıkığı riski taşıyan köpekler) glukozaminini kullanıyor.

  1 yıl önce

 • somonlu mama cokda sağlıklıdır. brit premium da zararlı bir marka

  1 yıl önce

 • tahılsiz somonsuz soyasiz(bunlar normal mamalar içinde çok zararlı) ve çoğu köpek için tavuksuz mama bakmalisiniz hassasiyetleri olabiliyor. ne olabilir kuzu ve pirinç diye satılan hipoalejenik mamalar. peki biraz daha bilimsel bakalım. mide problemi=iyi sindirememek ve midenin çabuk yorulması yada zarar görmesi/asitlik dengesinin bozulması, protein çökmesi. Bunlari dikkate aldığımızda protein içeriğinin fazlası zararlı olabilir çünkü proteinlerin sindirimi midede başlar ve fazla protein midenin daha çok çalışmasına neden olur. O zaman protein oranı nasıl olmalı? Büyük köpeklerde AAHA in sunduğu değer %18 yavruda %23-25 gibi bir değer o zaman %20-25 gibi protein içeren yetişkinler için bir mama işlev görür. Hangi marka sorusuna gelirsek zaten bilinen markalardan bu özelliklere uyan var mı araştırın Acana orijen nd wildfield(sadece yetişkin var)brit care ve Brit premium (glukozamin -eklem sağlığı icin-miktarı düşük ama buda bir protein olduğu için veterinerinize danışın ekstra vermek dokunur mu diye ki zaten premium olanı tavuklu), Petite gibi markalar.

  1 yıl önce

 • felicia zararlı bir marka... içeriğine bakın bence tahildan başka birşey yok.

  1 yıl önce

Daha fazla cevap göster