Nasıl eğitebilirin

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • Nasıl eğitebilirin

  Merhaba dostlar, 2gün önce pitbull cinsi bir köpek sahiplendim fakat nasıl eğiteceğim hakkında bir fikrim yok. Onlarca makale okudum fakat sadece bilgi veriyor nasıl eğitim verilir söylenmiyor. Pitbull sahibi olanlar ve ya nasıl eğitileceğini bilenler yardımcı olabilir mi? Yoksa ileride köpeğim bana saldırıcak maalesef.😒

  9 ay önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • pitbullun egitimli olup olmamasi onemli degil almak istedikten sonra el koyup ceza yazabilirler cunku ulkemizde yasakli irklar kapsamindadir. beslemek,uretmek. vs yasaktir ;) ki zaten "ileride bana saldiracak" zihniyetine sahip birisi pitbull beslemesin!!! herkes her kopegi beslemesin lutfen ;)

  9 ay önce

 • pitbulsa size egttim seltifikasi veren cok bir egittimciye vermeniz lazim yoksa kopeginize zabita polis el koyabilir

  9 ay önce

 • soz konusu pitbulsa sizr seltifikali

  9 ay önce

 • kopeginiz ileride size neden saldirsin? boyle sacma seyler yazmayin lutfen. kopeginize sevgiye dayali saygi ogretirseniz hicbirsey olmaz ! ben kopegime temel itaat egitimi bile vermedim fakat bir egitmenin egitebilecegi kadar itaatkar. oncelikle kopeginize sevgi ve guven verin gerisi zaten sabir ile olur. tiyo olarak da ayni. ogreteceginiz komutu cok fazla tekrarlamayin cunku sikilmaya baslayacak orada birakip oyun oynayin ve baska bir komut deneyin dedigim gibi hersey zaman ve sabir isi. oncelikle onun seviyesine inin sonrasi kolay.

  9 ay önce

 • benim de ilk köpeğim şuan 3 aylık pitbull ben dişi çıktığı zaman biraz sıkıntı yaşadım ama şuan gayet iyi durumda yiz yani size söyleyeceğim kesinlikle yavrunuza şiddet uygulamayin arasıra hata yaptığınızda belirli bir tonda fazlada yüksek olmamak şartıyla kızın mesala yapmasını istemediğiniz bir şeyde birde en önemlisi şuan yavrunuza hayır i ogretmeniz en önemlisi bu

  9 ay önce

 • iyi bir köpek egitimciisne götürmeniz iyi olur. ilk köpeğiniz ise keske daha uysal ,itaatkar ve inatçı olmayan bir cins alsaydiniz. tecrubesizseniz pitbul egitmeniz çok zor... baskın bir ırk olduğundan sizin üstünüzde liderlik kurmaya çalışabilir.

  9 ay önce