sağlıklı scottish yavruları için

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • sağlıklı scottish yavruları için

  Merhabalar Benim scottish bir oğlum var. Anneside babasıda scottish olan kedimin kulakları dik.İlk sorum tam olarak cinsi ne? (Çeşitli söylemler oluyor) 2. Si ise oğlumun yanına bir dişi almak istiyorum. Fakat çiftleşme olursa çocuklarının hastalıklı olmaması için tam olarak hangi cins ve kulaklı almam gerekir? Bilgisi olanlar yada işinin ehli olanlar yazabilir mi ? Teşekkürler

  10 ay önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • bu yazıyı okumuştum, kediler hakkında çok bir bilgilim yok hastalıklar ve beslenme hariç

  10 ay önce

 • http://www. anadolukedisi. com/Yazi/saglik-ve-bakim/scottish-fold-sevimli-ve-aci-cekmeye-mahkum/37

  10 ay önce

 • Başak hanım benim kedimde scottish fold neredeyse 1 yaşında ve eklemlerine sürekli baktırıyorum film çektiriyorum hiç bir bozulma ve bi rahatsızlığı yok. Hepsinde olcak diye bir durum söz konusu değil. Yanlış üremelerde oluyor ticari amaçlı fold ile fold eşleşmelerinde hasta oluyorllar. Benimkinin annesi brittish babası scottish hiç bir rahatsızlılığıda yok. Böyle bir rahatszlığı olsa zaten bu zamana kadar gösteriyormuş kendini.Özlem hanım bu arada sizin kediniz scottish straight. Tüm cinslerle çiftleştirebilirsiniz scottish fold scottish straight ve brittish lerdede çiftleşebilir.

  10 ay önce

 • kediniz sağlıklı, scottish fold cinsi kedilerin eklem problemi var, hatta İngilterede üretimi bu yüzden yasaklı. sağlıklı ve bir sorununuz yok ama kediniz kırma ise scottish fold ve brittish, yine kırma yada scottish fold ile çiftleşir ise scottish fold (eklem problemli) kediler doğabilir.

  10 ay önce

 • Cinsi scottish straight

  10 ay önce

 • kedi ve köpeklerde bazı ırklar (hatta çoğu) insan elinden çıkmadır..bu onlara verilmek istenen şekil, karakter, yetenek ve iş amaçlı bazı safkan yada karma ırkların birleşiminden yapılır..Malesef bazı ırklar kalıtsal(kronik) sorunlarla üretilmeye ısrarla devam ediliyor..Ne yazık ki sizin o tatlı yüzlü scottish kediniz en başlarında geliyor..Bu döngüyü kırmanız için tavsiyem saf ırk olarak aynı coğrafyanın ve genini taşıyan bi ingiliz tekiriyle sağlamlaştırmanızdır..(ayrıca scottish cinsi kediler dik kulaklı çıkabilir nadir olsada. yüzleri ve vücut yapısı ingiliz tekiriyle çok benzerdir ve kısa kulaklıdır genelde..) Bu deformasyonu kırmanız dileğiyle..

  10 ay önce

 • Bence siz direk bir british ile çiftleştirin açıkçası ben tam olarak bilmiyorum hangi cins olduğunu kedinizin. Daha yetkili biriyle de görüşebilirsiniz hem de böyle sorular kalmaz aklınızda. British en doğrusu gibi görünüyor bana bu durumda

  10 ay önce

 • Benim kedimde bir problem yok yavrularıda oldu onlarında bir peoblemi çıkmadı

  10 ay önce

 • Anne side babası da scotish ise büyük ihtimal sizin yavrunuzda eklem problemleri var . ve ciftlestirilmemesi gerekir .

  10 ay önce

 • Benim kedim scottish dik kulaklı yalnız

  10 ay önce

Daha fazla cevap göster