sahiplenmek istiyorum

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • sahiplenmek istiyorum

  Merhaba ben Scottish fold kedi sahiplenmek istiyorum para ile almaya karşı olduğum için sahiplenmek istiyorum daha önceden golden baktım evimde tecrübeliyim ve en iyi şekilde bakıcağima emin olabilirsiniz

  1 yıl önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • İki Scottish foldun [kulakları dik bile olsa (bu mümkün)] çiftleşmesiyle meydana gelen yavrular bacaklarla kuyrukta daha sert bir kıkırdağa sahip olmalarına ve dolayısıyla eklem problemleri/ağrı yaşamalarına sebep olan "osteodystrophy" hastalığına çok büyük bir ihtimalle sahiptirler.Bu hastalık yavrularda hızla ilerleyerek yaklaşık 6. ayda ağrı, hareket etmeme isteği, kısa kuyruk, eklemlere dokununca acı gibi belirtilerle kendini gösterir.Ancak doğru eşleşme yapıldığında (ki burada mutlaka dik kulaklı ebeveynin SCR belgesi olmalı veya geçmiş soyu bilinmeli) gayet sağlıklı yavrular meydana gelir. (!!) Osteodystrophy hastalığına sahip olmayan fold kediler normal kedilerde de uygulanması gereken doğru beslenme, bakım, aşılama ile gayet sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirebilirler. Çok fazla Scottish fold bakmış, ailesinde daha önce (gayet iyi bir bakım ve sevgiyle) üretimini yapmış kişiler olan bir arkadaşım var. Kediler gayet sağlıklı ve enerjikler, hiçbir belirtileri de yok. Profesyonel üreticilerin kedilerinde osteodystrophy bulunmadığına dair belgeleri var.Sokak kedilerini sevin ama cinsleri de dışlamayın!

  1 yıl önce

 • Ama kendi cinslerine göre. Sonuçta doğuştan gelen genetik problem var mı var. Hiçbiri bir sokak kedisi kadar sağlıklı olamaz.

  1 yıl önce

 • Her scottish fold o hastalığa sahip değildir. Doğru eşleşme ile gayet sağlıklı olabilirler.

  1 yıl önce

 • Bengisu hanım haklı o kediler acı çekiyor...

  1 yıl önce

 • Scottish almak yerine yardıma muhtaç bir sokak kedisi alsanız? Scottish,british,iran gibi cinsleri laboratuvar ortamında üretiyorlar. Hep şirin gözüksün diye. Neden o kadar hareketsizler biliyor musunuz? Çünkü eklem kapsüllerini laboratuvar ortamında alıyorlar. Sonra yürürken eklemleri birbirine sürtüştüğü için acı çekiyorlar. Bu kedileri alarak üretimlerine destek vermiş oluyorsunuz. Tavsiyem kedi sahiplenmek için şu instagram hesaplarına bakın:Sohaykodernegi,_adoptme_,evdekediiyidirr,hipder. Sokaklara ve barınaklara da bakabilirsiniz. Ayrıca buraya ve petle,petlebi,petarkadaş ve petle gibi diğer hayvan platformlarına da bakabilirsiniz.

  1 yıl önce