Sitede istenmeyen köpek

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • Sitede istenmeyen köpek

  Merhaba arkadaşlar oturduğumuz sitede 10 aydır melez bir köpeğe bakıyoruz geçen gün site yönetiminden bir kişi ablamın önünü keserek biz şafiyiz köpeğin bastığı yere basmamız Günay evde beslemek günah onu evden çıkartın diye baskı yapmış köpeğimiz sesi çıkmayan kimseye saldırmayan korkutmayan masum bir köpek bu konuda ne yapmalıyız

  11 ay önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • Günahsa evine girmez olur biter ayrıca köpeği o beslemiyor köpeğin bastığı yere basmakta gayet normal. Yürüyoruz yani uçalımmı ?

  7 ay önce

 • Bütün cevaplar kafalarına göre olmuş. İslam dini bu konuda ne diyor diye lütfedip bakabilirler bilmedikleri konuda ahkam kesmek olmaz.

  7 ay önce

 • Tamamen uydurma bir laf. Ne melekler köpeklerden kaçacak kadar korkak, ne de köpekler melekleri kaçıracak kadar negatif. Saçmalamış resmen.

  11 ay önce

 • sokaklar dolu köpek. o zaman o arkadaş evden dışarı çıkmasın kapidan adımını attığı anda sokaklar köpeklerin bastığı yere basacak. dinimizde evde beslemek caiz değil fakat zorlama yok. heleki komşuna köpeği evinizden çıkartın denmez. onunda Yaradan yarattı. hem rahatsızlık veren bir can da değil. adam rahatsızdır. fazla takilmayin.. sonuçta hayvan hakları yasalarida var bu ülkede . kendini bı halt zannetmesin. yasadiginiz şehirdeki hayvan hakları derneklerine başvurun bu konuya el atarlar .

  11 ay önce

 • zaten fikrim en fazla sokakta dolanıyor-kirleniyorlar diye abdest tazelemek gerekiyordur, bu kadar üşengeç ve obsesif ise sokağa dahi cikmasinlar bence.(mensup olmadığım için bilmiyorum) ama hiç bir dinin Allah'ın yarattığı canı göz ardı edeceğini düşünmem.

  11 ay önce

 • Ona deki daha meshebini bilmiyosun. Köpek günah değil abdest tazelemek gerekiyor mezhebinde.. Sırf abdest almaya useniyo diye siz caninizdan vazgeçemezsiniz. Işine baksın o boş insan

  11 ay önce

 • adresi ver biz açıklayalım kardeşim o arkadaşa

  11 ay önce

 • gunahla dunyay gelmis tek varlik insandir kimsenin... bu tarz insanlar bizmdr onunuzu kesiyor insnligi vicfani merhameti olman kisilik yoksunu bu insan disi varliklarin sizi bu sekilde kirmasini uzmesiini izin vermyin.. bu bir inanc degildr bna gore saygimda yoktur... sizi o Allah in yaratigi sessiz kuluna eslik edip iciniz rahatsa birakin gerisi Allah ve yargiya kaldin.. herkez hak ettigini ceker her iki dunyada oda bos konusmaya devam etsin birds tekrarlar cvp verin ve yollayinn.. o zman evden cikmasin gerizekali .. hangi kitapta yaziyor kopegin haram oldugu ?

  11 ay önce

 • sorunu yoksa köpeğin hiç birşey yapamazlar

  11 ay önce