Spectrum sağlıklımı ?

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • gülfem hanım gereken uyarı ve önerileri kullanım için yapmalısınız. nedenini söylemeden mantıklı bulmuyorum.mesela patipet bloğundan kişiler vardı burda onlarada baktım ama köpeğe sucuk- sosisli pankek yapın diyorlar ki bu kadar katki maddesi olan şey köpeğe verilmemeli. yada Acana freeze dried önermişler ki yanlış bir seçim, tarimcilarin kullandığı ilaçlar salmonellayi daha dirençli hale getiriyor süper bakteri yapıyor buda veterinerdeki tedavisine yanıt vermesi güç olur demek eğer yemden kaparsa. Bakteriler ve virüsler soğukta ölmez aksine sıcak ortama geçince soğuktan daha hızlı ürerler. Bu yüzden bu mamada bana iyi gelmiyor. üstelik barfa opsiyonel olarak yapılmış bir mama, barfi göze almayanların kullanmaması gerek

  11 ay önce

 • gülfem hanım şuan uygunum ve yazayım. onerdiğiniz şeyler doğru değil. Kanada da yapılan CBC marketing place diye bir program var, ve bu programda markaların genelde yasalardaki boşluklardan yararlanıp nasıl ürünleri sunabilecekleri gösteriyor. instict ve petcurean go da fikrimce bu çevirmeleri uyup alıcıya içeriği hakkında genelin dışında birşey sunmamis en azından ben internette bulamadım. nowfresh e somon içeriyor diye hayır demiştim. somon Merkür elementi gibi toksik maddeler içeriyor ve bu ilerleyen dönemde kansere neden olur, ciftlestirilirse ise mutasyona uğramış hayvan elde etme olasılığınız çok artar. üstelik bu 3 mamanin metabolik enerjisi internette bile yazmıyor.Elbette benim söyleyebileceğim markalar var Acana orijen nd wildfield Brit çare/Brit premium (ve metabolik enerjisi dahil dürüstler Brit markası glukozamin az ama dün veterinerle konuştuğumda zaten her köpeğin ihtiyacı olmadığını söyledi) yada petite gibi. Ama köpeğinize uygun olanı bulmak size düşünüyor, yüksek protein bazı köpeklere dokunur, bazı köpeklere içindeki yağ asitleri, bazı köpeklerin ise daha çok metabolik enerjiye ihtiyacı vardır hareketliliklerinden dolayı ve unutulmamali ki yüksek proteinli her köpek için iyi demek değil bu markaların yüksek proteinlisini aldim aldım idare eder dışkısı enerjisi... vs demekte yanlış çünkü fazla protein böbrek yetmezliğine/iflasına sebep olabilir. öncelik ile köpeğinizi tanıyın, bu süreçte 2 kiloluk satılan mamalardan deneyebilirsiniz, çok değiştirmek iyi olmasada denemek için iyi bir öneri gibi gözüküyor.

  11 ay önce

 • acana orijen instinct nowfresh petcureango nd bunlar en iyileri... pahalı gelirse profine

  11 ay önce

 • Önerebileceğiniz bi marka varmi ?

  11 ay önce

 • çok kötü bir mama... klasik yerli ,bayat et kullanan ,tahıl dolu mama markası...

  11 ay önce

 • Çok çok sağlıksız bir marka..

  11 ay önce

 • pirinç mısır tolere edilebilirken buday var, üstelik hayvan proteini diye yazılanlar ne yazikki et bile değil hayvanın en olmayacak sakatat yerleri, üstelik tavuk ciğeri de var şuan baktığım mamada. en son olarak da üzüm. üzüm köpekler için zehirli bır yiyecek diye biliyordum nasil bir işlem yapıyorlar ki mamaya koyuyorlar? paketin üstünde yazanlar insanların kafasını karıştırmak için dolandirarak yazılmış ne yazikki. elbette karar size ait ama sakatat virüs taşıyabilir nasıl işlem görürse görsün üzümü sayamayacağım bile.

  11 ay önce