yardım

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • Eve gelen bebek köpeği bütün eve serbest bir şekilde bırakmamalısın çünkü genel olarak daha küçük bir ortamdan (kafes ortamı gibi)gelen köpekler büyük bir eve geldiklerinde tuvalet yapma eğilimi gösterirler. Bu yüzden petshoplardan köpek oyun alanı satın alarak içine yemini,suyunu,yatağını ve pedini koyabilirsin. Zaten köpeğinin alanı dar olduğu için tuvaletini mecburen pede yapacaktır. Bu şekilde tuvaletini pede yapmaya alışacaktır. Ortalama oyun alanının içinde 15-20 gün kadar bu alanda tutacaksın . Süre sonunda köpeğini odanın içine serbest bırakacaksın ve birkaç pedi odanın farklı yerlerine koyacaksın. Eğer köpeğin tuvaletini pedine yaparsa onu sevecek ve ödüllendireceksin ama eğer tuveletini pede yapmassa ona kızacaksın ama ona vurmamalısın. Köpeğin hata yapmamaya başladığı zaman onu bütün eve serbest bırakabilirsin. Bundan sonra temel itaat eğitimine başlaya bilirsin.

  6 ay önce

 • İlk önce yapacağınız komşuşarınızla istişare etmek önce onları ikna edip sonra evde bir canlı beslemeye hazır olup olmadıgınıza kanaat getirin eğer hazır oldugunuza ve iki gün sonra sıkılmayacagınıza inanıyorsanız bakımında bi zorluk yok kolaylıkla besleyebilirsiniz

  6 ay önce

 • Tuvalet eğitimi verirken videolardan yardım alabilirsiniz ve o bir yanlış yaptığında ona vurmamalı ve ceza vermemelisiniz bu onun size güvenini azaltır bide tasması rahat olmalı tasma olmadan dışarı çıkmasın her ihtimale karşı :)

  7 ay önce

 • Her gün en az 1 saat dışarı çıkması lazım kaliteli mama yese onun sağlığı açısından daha iyi olur kısırlaştırma yapabilirsiniz çünkü çok doğum yapınca ömürleri azalır. Bol bol sevgi göstermelisiniz ihtiyacı olan tüm malzemeleri ve ilaçları almanız lazım veterinere tüm aşılarını yaptırmanız lazım sosyalleştirmekte önemli :)

  7 ay önce

 • Evde köpek bakacaksanız öncelikle küçük ırk bir köpek sahiplenmelisiniz. Sonra köpek için alan oluşturmalısınız. Kulübesi, çiti, yapay çimi falan satılıyor. Onlardan alıp evde bir alan oluşturmalısınız. Mamalarını da veteriner veya petshop’dan alabilirsiniz. Tuvalet eğitimi için ise pedler satılıyor.

  7 ay önce