yavru kedi tuvalet sorunu

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • yavru kedi tuvalet sorunu

  Merhaba, dün Buca Belediyesi vet. gönüllüleri aracılığı ile 1 aylık bir yavru kedi sahiplendim. Dün kedi süttozu ile mama hazırlayıp içirdim. Akşam kuma götürüp patisi ile bir kaç defa kumu oynattım. Ama o her defasında kumdan kaçtı. Daha sonra taşıma kabı içindeki şalın üstüne kakasını yaparken yakaladım. Tekrar kuma götürdüm. Hatta yaptığı kakayı kuma koydum ve tekrar kumu oynattım. Bu arada ishaldi, patates haşladım ezdim güzelce yedi. bir süre sonra yine kuma götürdüm yine kaçmaya devam etti. Kumun yerini sevmediğini düşündüm, alışana kadar diye düşünerek kum kabini taşıma kabı içine yerleştirdim. Yine kuma değilde kabın içine çişini yaptı. Bu durum daha ne kadar sürer, ben eğitimini mi beceremiyorum. Az önce yavru ıslak maması ile biraz haşlama patatesi ezdim keyifle yedi. Şimdi uyuyor. Yardım ve önerilerinizi rica ederim.

  1 yıl önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • RC üreticisi vahşi hayvan deneyleri yapıyor, ARAŞTIRdıysanız biliyorsunuzdur. RC tam anlamıyla iğrenç malzemelerle üretilmiş, tahıl ve mısır dolu, yetersiz, et oranı fazlasıyla düşük, et yerine yan ürün içeren bir mama.Bilmem farkında mısınız ama bu hayvanlar asırlar önce evcilleştirilmiş ve doğada yaşama yetileri, yaşayabilecekleri yerler yok. Bu yüzden elimizden gelen en iyi şekilde onlara sahip çıkmak zorundayız. Eskiden insanların tükürdüklerini biz yalayacağız, evet.Bir şey kusursuz olamıyor diye kötü olabilir mi? Böyle bir mantık var mı? Hiçbir mamayı çok doğal ve sağlıklı diye anlatmadım, kuru mama en sağlıksız beslenme şeklidir ayrıca. Ben kendim her şeyi onun doğasına uygun yapmak için burada kendimi yiyorum ve siz sırf doğal ortamda yaşamıyor diye yediği şeyi takmıyorsunuz. Tanrı AKIL ve fikir versin.

  1 yıl önce

 • Arkadaşlar. Mamalara bu kadar laf ediyorsunuz da hanginiz doğal besleniyorsunuz? Bir insan olarak mecburen marketlerden ambalajlanmış yiyecek içecek alıp tüketmiyor muyuz? Keşke doğal yaşasak o ayrı. O zaman doğaya dönmemiz gerekiyor. İnsan nasıl doğasında yaşamayıp doğal şeylerden beslenemiyorsa kediler için de bu çok zor. Bahsettiğiniz en en kaliteli mamaları çok doğal ve sağlıklı gibi anlatıyorsunuz ya. Marka olan her şey tehlikeli, her canlı için. Su bile vermeyelim sizin bakış açınıza göre. Plastik şişeden doldurup veriyoruz. Radyasyon da yiyorlar evde napıcaz?? O yüzden bunlara takacak biriyseniz lütfen kedi beslemeyin doğaya bırakın. Royal Canin’i övmek gibi bir derdim yok ancak kedim doğduğundan beri en ufak bir rahatsızlık yaşamadı bu mama ile. Kediye yapay bir ortamda bakıyorsak bu yapay mamalarla beslemeye laf edenleri anlayamıyorum.

  1 yıl önce

 • Çok teşekkür ederim, ishal konusunu takip ediyorum. Bugün bir vet e de gittik. Akşam döndüğümüzde taşıma kabına kum koydum ve kullanmaya başladı. Henüz üstünü örtemiyor ama buna da şükür, yavaş yavaş onuda öğrenir.😎🐞

  1 yıl önce

 • RC önerdikten sonra araştırmadan bahsetmek... Bir gün intihar edersem katilim böyle insanlar olacak.

  1 yıl önce

 • size nd orijen acana wildfield nowfresh petcurango profine öneririm

  1 yıl önce

 • Mert bey Royal canın sagliksiz

  1 yıl önce

 • Yavru kedilerde tuvalet, kabız-ishal çok büyük bir sorundur. Daha önce 2 aylık kedimi kabız yüzünden kaybettim. Lütfen mama konusunda seçici davranın. Royal canin babycat öneriyorum bu konuda. Biraz araştırın anlayacaksınız dediğimi. Tuvaletini nereye yapması gerektiğini ise zamanla anlayacaktır

  1 yıl önce