yürüyüş eğitimi

Petsbook'da topluluğa soru sormak için hemen mobil uygulamayı indir.
Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini topluluğa sor, diğer üyeler cevaplasın.
 • yürüyüş eğitimi

  Merhaba ben 1.5 ay önce boxer cinsi bir köpek sahiplendim. Şuan 21kg ve 1 yaşın altında tahmin ediyorum. Neden boxer demeyin çünkü o kadar hırpalanmış, dövülmüş, zayıf ve hastaydi ki bırakamadım orda. Şuan kilosu da sağlığı da neşesi de bi hayli zirvede 😁. Fakat yürüyüşler o kadar hareketli ve heyecanli ki anlatamam. Sokakta gördüğü her kediye saldırıyor malum kedisiz sokak mı olur. Kediyi gördüğü an ona kilitleniyor ne beni duyuyor nede gözü başka birşey görüyor. Ne yapsam dikkatini dagitamiyorum. evdeki melek gibi hayvan bir anda canavarlasiyor. Haliyle aniden koşmaya başlıyor ve ben yerde buluyorum kendimi😐 Tek istediğim rahat rahat dışarı çıkabilmek. Özel egitim demeyin lütfen çünkü çok pahalı. Ne önerirsiniz arkadaşlar?

  10 ay önce
Cevaplar
Cevap verebilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • Ne örerirsiniz peki 😯

  10 ay önce

 • Teşekkür ederim arkadaşlar bu takdikleri hemen akşam eve gidince uygulamaya başlıcam 😊

  10 ay önce

 • boxerler baskın ırk 1 yaşında 21kilo çok zayıf bu durumda bile sizi sürüklüyorilerde ne olur Allah bilir ilk önce liderliği almanız çok önemli sert ve baskın olmalısınız mesala 1 hafta çok yüz vermeyin fazla sevmeyin liderliği alana kadar liderliği almak için ilk önce oturtun ve elinizi köpeğinizin omuzuna koyarak gözlerine yukardan bakın gözlerini kaçırana kadar bi başka yöntem köpeğimiz ayaktayken siz bi elinizle köpeğinizin boyun derisinden bi elinizlede kuyruk üstündeki deriden tutarak yukarı kaldırın 4.5saniye kadar bekletin bırakın köpeğiniz size küstüyse lider sizsiniz demektir abartmayacak şekilde sevin üzerinize zıplamasına izin vermeyin hayır komutunu öğretin normal bi tasmayla bu işlemi yapabilirsiniz baskın olursanız tasmayı kısa ve omuz hizanizda tutun köpeğiniz sizi çekmeye başladığında abartmayacak şekilde tasmayı sert asılarak (vurdurarak)hayır diye farklı tok bi sesle bağırın bi kaç kere bu işlemi uygulayın istemediğiniz biseyi yaptığı zaman kedileri gördüğünde'de aynı şekilde yapın eskisi gibi sizi yormayacağına ve uslu bi boxer olacağına eminim ben yaşadım bunları çünkü şimdi tasmasız bile hayır diyerek kedilerden uzak tutabiliyorum oğlumu ve kesinlikle egitime vermenizi tavsiye etmiyorum çünkü eğitimciler köpeğinizin gözünde 2.sahip olarak görünüyor eğitimciler eğitime ilk liderlik kurarak başlıyor

  10 ay önce

 • çok hoş olmayan birşey diyeceğim ama eğitim tasmasi(sadece boğma olan, dikenli değil) işe yarıyor. bir kaç gün alışana kadar kullanıyorsun sonra o işkence aletini çöpe atiyorsun. ne yazikki hoş değil ama benimkide dikkati 0 olan bir köpek, uygulamak zorunda kaldık, dışarıda ödül bile istemiyor sadece koşmak kovalamak. birde tek adım (sadece tutma yeri olan) kayışlar var ben normal tasma ile tek adım deri kayış kullanıyorum daha iyi kontrol sağlıyor.

  10 ay önce