Kedimizle Oyun Oynarken Bizi Tırmalamasını Nasıl Engelleriz?


Kedinizle oyun oynarken, aslında kediniz oyun olarak sizin ona uzattığınız elinize karşılık size kendi elini uzatıyor. Bu durum kediniz için oyunun devamı, sizin içinse tırmalama oluyor. Elinizi veya ayağınız daha fazla hareket ettirdikçe oda daha fazla yakalamak isteyecek ve daha fazla tırmalanacaksınız. Ve bu durum uzun süre devam ederse kedinizde alışkanlık yapacak ve sizinle oynamak için sizi tırmalamalara devam edecek. Tavsiyem sizin oyun aracı olarak elinizi veya vücudunuzu kullanmamanız. Buna rağmen kediniz oyun amaçlı elinize atlarsa da mümkün olduğunca hareketsiz kalıp elinizi onun için cazip hale getirmeyiniz. Ve tabii ki kedinizin bu ihtiyacını gidermek için uygun olan oyuncaklardan alıp kedinizi bu oyuncaklara yönlendirerek tırmalanmaktan kurtulabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapman gereklidir.
 • çözüm farklı ama söylenmesi doğru değil. evcil hayvanınızı biraz yalnızlığa itmeniz gerekiyor.ayrıca tek sorun tırmalaması değil ısırması da zamanla sıkıntı haline gelir.

  1 yıl önce

 • bizim kedimiz de tırmalamaya alıştı ama ciddi derecede ve bu huyunu bıraktıramıyoruz başka tavsiye verebilecek olan var mı 😟

  2 yıl önce

 • Arkadaşımın kedisi elimi havaya kaldırınca onunda hemen tırnaklrıçıkıyo patileri havaya kalkıyo

  2 yıl önce

 • Ama ben tırmalanmak istiyorum 😂

  2 yıl önce