Yavru Köpek

Yavru köpek sahiplenmeden önce

Yavru köpek sahiplenmeye karar vermeden önce, köpeklerin ortalama ömrünün 10-15 yıl arasında olduğunu bilip bir canın sorumluluğunu alma konusunda emin olmak gerekir. Hastalandığında bakım ve tedavisini aksatmamak, beslenmesine özen göstermek, her gün yürüyüşe çıkarmak ve en önemlisi de ona sevgi göstermek son derece önemlidir. Ancak bu sorumluluklar göz korkutmasın; köpekler öylesine sevgi dolu dostladır ki, tüm bunları yapmak için gönüllü olacaksınız!

Yavru köpek sahiplenmek, eğitim ve sosyalleştirmeye erken yaşlarda başlanacağı için ilk kez köpek sahiplenecek biri için daha kolay olabilir. Ancak yine de yavru köpeklerin de tıpkı bebekler gibi olduğunu hatırlamakta fayda var. Bu dönemde yavru köpeklerin sağlığına ve eğitimine özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.

Yavru köpek sahiplenecekler için temel bilgiler

Bir yavru köpek annesi ve kardeşlerinden ayrılıp yeni bir eve geldiğinde ortama alışmaya, yeni ailesine güvenebilmeye ve sevgiye ihtiyaç duyar. Yavru köpekler bir yandan sürekli sevildiklerini ve övüldüklerini hissetmeli, bir yandan da bir an önce temel sınırları öğrenmeye başlamalıdır. Bunun için yapılmaması gereken bir şey yaptığında, onun sevimli yavru köpek bakışlarına aldanmadan kesin bir tonla ‘hayır’ demeli, onu durdurmalısınız. 

Yavru köpekler de tıpkı bebekler gibi çokça uyumaya ihtiyaç duyar. Bu nedenle de yavru köpek için kendisini güvende hissedebileceği, sessiz, sıcak bir yatacak yer sağlamalısınız. Bunun için bir yavru köpek yuvası alıp içine yumuşak bir minder koymanızı, yuvayı da sessiz bir bölgeye yerleştirmenizi önerebiliriz.

Yavru köpek beslemek için onlara özel üretilen yavru köpek mamalarından kullanmalısınız. Bunun için en uygun yavru köpek mamasını veteriner hekiminiz size önerecektir.

Petsbook üzerinden yavru köpek sahiplenmek

Petsbook uygulamasını indirerek ‘Satın Alma, Sahiplen’ bölümünden pek çok yavru köpek sahiplendirme ilanına ulaşabilirsiniz.  Yavru köpek ilanları arasından bulunduğunuz konum, cinsiyet ve cins özelliklerine göre filtreleme yapmak ve sizin için en uygun olan yavru köpek ilanını bulmak çok kolay!

Köpek İle İlgili Blog Yazıları

Evcil hayvanlarla ilgili bilmeniz gerekenler, bakım rehberleri ve daha fazlası.

Köpek Sahiplenme İlanları

Beni çok sevecek bir aile arıyorum. Kimsesizim, bakıma ve sevgiye muhtacım. Beni sahiplenirsen mutlu bir aile olabiliriz, ne dersin? .

Köpek İle İlgili Sorular ve Cevapları

Evcil hayvanınızla ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevapları bu sayfada